Kluci si z Nového Města nad Metují přivezli 22. září 2016 titul přeborníka kraje družstev. Byla to nádherná tečka za koncem atletické sezóny. Ale cesta k ní nebyla lehká. Kluci se účastnili čtyř kol krajského přeboru a ve skupině C zápolili s Trutnovem, Dvorem Králové a Jilemnicí. S posledně zmiňovaným družstvem prohráli boj o prvenství ve skupině, přesto z druhého místa postoupili do krajského finále. TJ Jilemnice v posledních závodech ve skupině získala 4709 bodů a T. J. Sokol Nová Paka o pouhých 31 méně.

Dle dosažených bodů bylo jasné, že pokud někdo vyloženě nepokazí, utkají se i v tomto konečném finále obě mužstva o přeborníka kraje. Dalšími soupeři ve finále byli: SK Nové Město nad Metují, SK Solnice, TJ Sokol Hradec Králové a DC Ostroměř. Oproti základním kolům nastoupili kluci tentokrát v nejsilnější sestavě a nepodcenili ani přípravu. Jejich tréninky obohatil cennými radami nestor novopacké atletiky Přemysl Havlík, který osobně kluky podpořil i na novoměstském stadionu.

První disciplínou byl sprint na 60 m. Z našich byl nejlepší M. Cogan. Jeho čas 8,91 sekund stačil na třetí místo, za vítězem zaostal o pouhých pět setin. J. Banýr byl šestý (9,22), O. Cogan devátý (9,35) a M. Plecháč (9,42) uzavřel první desítku. Na svého největšího soupeře z Jilemnice tím získali náskok 232 bodů. Druhou disciplínou byl hod kriketovým míčkem. V předchozích závodech byl pro většinu packého družstva nejslabší disciplínou. Tentokrát však předčil očekávání. M. Cogan si o 8 metrů zlepšil osobní rekord a výkonem 43,36 m skončil druhý. Za ním s 40,5 m skončil J. Banýr a do první desítky se vešel ještě jeden novopacký sokol, Tomáš Jakubský (37,2m šestý).

Družstvo navýšilo náskok na Jilemnici o dalších 119 bodů. V třetí disciplíně, kterou byl skok daleký, se klukům v předchozích závodech pravidelně dařilo, tento trend je provázel i ve finále. Do první šestky se vešli hned čtyři: druhý M. Plecháč (419 cm), čtvrtý a pátý M. Cogan a O. Cogan (oba shodně 404 cm) a šestý J. Banýr (399 cm). Byly to však nervy. Plechy dolétl na 4,19 cm až po dvou nezdařených zápisech, posledním pokusem. Do poslední, fyzicky nejtěžší disciplíny, kterou je běh na 600 m, šli kluci s pocitem vedení nad Jilemnicí, i když se přesně nevědělo o kolik. Jilemničtí závodníci jsou většinou skvělí vytrvalci, takže vítězství ještě nebylo zcela jisté. Ale i v této disciplíně se ukázala síla novopackého družstva. Na této trati podrželi družstvo svými výkony zejména Miki Cogan, který časem 1:48,72 zvítězil, pátý doběhl Franta Nosek (1:58,9) a desátý Jonáš Banýr (2:01,34).

Po závodech nastalo čekání na celkové vyhlášení výsledků. Když při závěrečném ceremoniálu bylo družstvo TJ Jilemnice vyhlášeno jako druhé, vše bylo jasné. Kluci zaslouženě dosáhli stupínku nejvyššího a ověšeni zlatými medailemi se stali krajskými přeborníky. Navázali tak na úspěch dívek v loňském roce. Celkovým součtem 4839 bodů dosáhli nejlepšího výkonu čtyřboje družstev chlapců za několik posledních sezón a porazili Jilemnici o celých 400 bodů. Porážka TJ Jilemnice v její hlavní disciplíně, tj. běhu na 600 m, o jeden jediný bod (2110 proti 2109) byla už jen pověstnou třešničkou na dortu. Na třetím místě v kraji se umístilo družstvo Ostroměře s 4084 body. O síle družstva svědčí i fakt, že všech šest packých závodníků se umístilo mezi prvními jedenácti z třiceti čtyř účastníků, kteří se nominovali do krajského finále. Kluci super výkon, děkujeme!
Za T. J. Sokol Nová Paka Zdeněk Mašek