Zápas proti Chlumci nad Cidlinou začal v očekávání dešťových přeháněk, které se ale naštěstí Chlumci obloukem vyhnuly, a tak na kurt nastoupili proti svým soupeřům hned od 9.00 Honza Šmidrkal, Martin Erban, Petra Kracíková a Jennifer Nechanická. Honza Šmidrkal po prokaučované první sadě rapidně zlepšil svoji hru, z čehož plynulo zasloužené, ač třísetové vítězství 5:7, 6:1 a 6:1 nad Doležalem. Na kurtě č. 2 naopak Martin Erban nenašel za celý zápas recept na hru servis-volej Dušana Cellera a podlehl mu dvakrát 3:6.

První letošní utkání sehrála také Petra Kracíková, která ovšem dostala velmi kvalitní soupeřku Terezu Matějů, což mělo za následek prohru Péti v poměru 1:6 a 2:6. To druhá zástupkyně něžného pohlaví, Jennifer Nechanická, potvrdila své kvality a Kateřinu Matějů smetla dvakrát 6:2. To již nastoupil na kurt Milan Stránský, kterému se postavil domácí ostrostřelec Jan Bučina. Milan ovšem výborným výkonem odmítl přenechat radost z vítězství soupeři, který část zápasu proflákal, a zvítězil 6:2, 2:6 a 6:3.

Na vedlejším kurtě si na Janu Havlínovi vyloženě smlsnul Pavel Krause po výsledku 6:2, 6:1, což znamenalo vedení 4:2 po singlech. Čtyřhra žen byla jasnou záležitostí domácích děvčat Matějů, které našemu páru Kracíková – Nechanická nedaly šanci a přehrály je 6:3 a 6:1. Před muži tedy stál náročný úkol,
vyhrát alespoň jednu čtyřhru.

To se také stalo, když po velmi pěkném výkonu přetlačila dvojice Krause – Šmidrkal domácí tandem Doležal – Celler 6:3 a 6:2 a první výhru hostí v probíhajícím ročníku pak potvrdili Erban se Stránským, neboť domácí Bučinu s Končickým porazili v poměru 6:1 a 7:5. Příští kolo hraje tým v Jaroměři, kde jistě bude chtít také pomýšlet na body. ⋌(jš)