Do finále postoupilo z tříkolové základní části, ve které soupeřilo s týmy TJ Lokomotiva Trutnov, SK Vrchlabí a TJ Jilemnice. Za výpomoc v základní části soutěže patří dík mladším dívkám Emě Brádlové a Emmě Nádvorníkové.

Týmy závodily v disciplíně čtyřboj (běh na 60 m a 600 m, hod kriketovým míčkem a skok). Bodovaly vždy čtyři nejlepší závodnice v součtu disciplín. Čtyři dívky novopacké přípravky se umístily v první desítce nejlepších závodnic kraje, což družstvu nakonec zajistilo celkové vítězství.

Lídryní se stala Anežka Řeháková s celkovým počtem 1441 bodů, za ní v závěsu Sára Mikešová dosáhla na 1365 bodů. S tímto bodovým ohodnocením obsadily celkově třetí a čtvrté místo mezi jednotlivci. Dívky Jana Jírová a Eva Coganová získaly deváté a desáté místo s téměř stejným bodovým ziskem 1246 a 1241 bodů. Obětavý výkon předvedly i další tři závodnice novopackého týmu. Jednalo se o Ilonu Kazdovou s 1051 body a zdravotně indisponovanou Ilonu Samlerovou s 891 body, které patří dík za bojovnost a podporu týmu.

Mimo soutěž v týmovém duchu šla finálové závody i o rok mladší Klára Paulusová, která bude nepochybně základním kamenem pro mladší družstvo dívek 2013 na příští sezonu.

Tým pohodových holek, který bral tréninky jako zábavu, dobrovolně se scházející během letních prázdnin, naplnil všechny parametry toho, co ve sportu chceme vidět, vzájemnou podporu, radost z výsledků ostatních, soucit a povzbuzení v případě nezdaru. Jedná se o zasloužený úspěch skvělé party děvčat, který by mohl být nadějí pro obnovení dětské atletiky v Nové Pace.

- Daniela Coganová