Trať tohoto závodu bajků vede kopcovitými terény Podkrkonoší a Českého ráje v okolí Tábora, Kumburku, Bradlece a Kozákova. Minimální počet asfaltových úseků a naopak slušné zastoupení úzkých a méně upravených lesních cest dělá z tohoto závodu oblíbené klání pro bikery. Letos poprvé pořadatelé vyhlásili i závod na extrémní distanci, která přidala obtížné strmé výjezdy a sjezdy na Jívě, Staropackých horách a Podlevíně. Trasa měřila 123 km a bikeři na ní nastoupali okolo 3650 výškových metrů.

Náročnost závodu zvýšilo bláto z předchozích dešťů a také silných přeháněk, jež zastihly především závodníky startující na tuto extrémní distanci. Nejdelší trasa startovala z areálu skokanských můstků společně s trasou na 89 km, která byla zařazena zároveň do Českého poháru v maratonu horských kol. Tento závod na 89 km vyhrál průběžný vedoucí seriálu Michal Kaněra (Ghost- Mitas racing team). S nejdelší tratí si nejlépe poradil Pačák Tomáš Vagenknecht, který se až do rozdělení tras držel v první desítce se závodníky jedoucími kratší trať. Tím si vytvořil náskok, který udržel až do cíle, kde mu časomíra ukázala 6:23:22. Tomáš tak potvrdil, že patří k české amatérské bikové špičce. Je rovněž výborným běžcem, kdy před dvěma měsíci vyhrál Staropacký horský kros. Necelých 8 minut za ním do cíle dorazil další Pačák Dan Polman, který pouhých 12 dní před startem Krkonošáku dokončil extrémní projekt Praha-Sněžka …okolo Česka, kdy za necelých 98 hodin ujel a ušel 1463 km a nastoupal 24 300 metrů. Tito dva si tak vyměnili pořadí z loňského ročníku, kdy Dan Polman dojel na druhém místě a Tomáš Vagenknecht skončil třetí.

Dan Polman byl s výsledkem v Lomnici nadmíru spokojen, protože ještě trochu cítil v nohách extrémní projekt Praha-Sněžka …okolo Česka, kdy za necelých 98 hodin ujel a ušel 1463 km a nastoupal 24 300 metrů, který absolvoval pouhých 12 dní před startem sobotního Krkonošáku. Na celkovém 5. místě dojel jičínský biker Štěpán Trmata a na 6. místě Martin Fikar hájící barvy packého oddílu Bakako. O náročnosti nejdelší trasy svědčí, že z padesátky startujících odvážlivců přijelo v limitu do cíle pouhých 33. „Krkonošák jistě patří k tomu nejtěžšímu, co se u nás jezdí. Trasa nejen, že je dlouhá a má velké převýšení, ale vede také neustále po lesních cestách a pěšinách a nedává téměř žádnou šanci na odpočinek. Lomničtí organizátoři nejen za trať, ale i zvládnutí uspořádání závodu, zaslouží velký obdiv," sdělil po závodě Dan Polman.

Výsledky závodu na 123 km: 1. Tomáš Vagenknecht 6:23,22,9, 2. Daniel Polman 6:31:17,9 (oba Nová Paka, na snímku na stupni vítězů),.....5. Štěpán Trmata (Czech Tallboys) 6:50:48,4, 6. Martin Trkal (Bakako Nová Paka) 6:50:55,7.    Míla Pour