Počasí trochu zlobilo spíš dopoledne, kdy na sportovním hřišti startovaly dětské a mládežnické kategorie, štafety ve složení předškolák a dospělák nebo školák a lidový běh na 800 m. Nechyběly ani tradiční doprovodné pohybové aktivity pro děti zaměřené na žabky a jejich kamarády.Na stupních vítězů se předávaly diplomy, perníkové medaile a zajímavé ceny, ze kterých se děti opravdu radovaly. Závod byl podpořen městem Železnice a v rámci projektu Sportuj s námi Českou unií sportu.

V odpoledním silničním závodě na 10 km zvítězil v kategorii mužů do 49 let Jiří Čivrný ze Semil v čase 34:47, v kategorii do 59 let Vladimír Vacarda z Eleven Run Team, v kategorii nad 60 let Karel Trejbal z SKP Mladá Boleslav. Mezi ženami do 44 let zvítězila Jana Škorpilová ze Sportcentra Jičín, Brada,v kategorii žen nad 45 let Blanka Paulů, která běžela za Maratonstav Úpice, Vrchlabí s časem 43:19.

Byly rovněž uděleny speciální ceny; skokanem roku, který zlepšil svůj čas o 9 minut a 57 vteřin oproti loňskému roku, se stal Tomáš Wachtarczyk z Hřebče, cenu za největší hybnost získala mezi ženami Dana Jiřičná, mezi muži Martin Jiřičný. Nejrychlejším železnickým běžcem byl Ondřej Kazda. Cena za zřetelehodný počin byla udělena Ivě, Barboře a Anně Nýdrlovým za občerstvení na hřišti i na náměstí s úsměvem na tváři.

Všichni účastníci získali také bodové hodnocení do poháru BEJK – Běžec Jičínské kotliny, který je součástí projektu Pohyb v přírodě pro zdraví podpořeného Královéhradeckým krajem. Dalším závodem zahrnutým do tohoto poháru bude Běh lužanskými hvozdy.   MPČR