Vyznavači kožených rukavic, neboli chlapského sportu, boxu, se mají o víkendu opravdu na co těšit. Ve dnech 6. – 8. prosince se poprvé v Jičíně bude konat mistrovství České republiky mužů a žen v boxu.

Na vrcholné akci letošní sezony se představí borci ze čtyřiceti oddílů, od pátku do neděle zavítají do Českého ráje. Je jasné, že místní fandové mají hlavně zájem o domácí chlapce a také o mladičkou jedinou ženu v dresu Jičína Dominiku Kovaříkovou. V předvečer startu vám tak představujeme jičínské naděje, které nastoupí v magickém boxerském čtverci mezi ringovými provazy.

Martin Stehlík (56 kg), student lékařské fakulty, stáří 22 let, několikanásobný medailista z mistrovství republiky, účastník evropského šampionátu juniorů v Polsku. Nelze opomenout 80 zápasů na jeho kontě, jinak také vášnivý motorkář.

Jakub Chval (56 kg), 21 let, několikanásobný medailista z mistrovství republiky, devátý na mistrovství světa juniorů v Ázerbajdžánu, šestý na olympijských hrách mládeže v Singapuru. V registračním průkazu je zapsána slušná cifra 100 zápasů. Jeho koníčkem je posilovna. Jakub je největší jičínskou nadějí.

Jan Meiszar (64 kg), v minulých dnech mu bylo třicet. Do ringu nastupuje od 14 let, odboxoval přes 100 zápasů, je několikanásobný držitel medailí z mistrovství republiky, v roce 2011 v Karviné vybojoval stříbrnou medaili. Miluje přírodu, rád cestuje.

Josef Pavliš (75 kg), 25 let. Dvakrát bronzový z mistrovství republiky mužů, odboxováno přibližně 80 zápasů. Rovněž i on, jako jeho oddílový kamarád Martin Stehlík, je nadšeným motorkářem.

David Matějka uzavírá boxerskou mužskou šňůru startující za Jičín. Nastoupí v hmotnostní kategorii 91 kg, věk 22 let. Vybojoval třicet zápasů, ovšem je držitelem bronzové medaile z mistrovství republiky mužů 2011 v Karviné. Zdobí ho titul Bc., vystudovaná sportovní fakulta.

Jediná jičínská ženská perla Dominika Kovaříková, nastoupí v kategorii 60 kg. Je jí 18 let, boxuje půldruhého roku, má za sebou deset zápasů proti zkušenějším soupeřkám. Boxuje i její mladičké ženské srdíčko a to je v ringu v mnoha případech nade všechno zlato. Její zálibou je chov a jízda na koni. Studuje střední veterinární školu. Domácí borce povedou do bojů trenéři Bedřich Doležal mladší a Miroslav Janďourek.

Přijďte povzbudit jičínské borce, budou to potřebovat. Místem konání je Masarykovo divadlo.

Program republikového šampionátu v „jičínské lucerně" je následující: 6. prosince: vyřazovací boje (začátek v 15 hodin), 7. prosince: semifinálové boje (14), 8. prosince: slavnostní nástup (9.15), finálový blok (9.30).

Bedřich Doležal starší