Celky Dukla Praha, Lovosice, Plzeň i Zubří zvítězily i ve druhých čtvrtfinálových duelech play off a v tuto chvíli je dělí od postupu do semifinále jediná výhra. Třetí zápasy čtvrtfinálových sérií jsou na programu v sobotu 1. dubna.

A jak druhé utkání čtvrtfinálové série mezi Plzní a Jičínem hodnotily oba tábory?

Martin Šetlík, trenér Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: „Z naší strany to byl daleko jistější výkon než v prvním utkání. Od začátku jsme šli do vedení. O přestávce jsme si řekli, že nechceme nic dramatizovat. Nakonec se to podařilo, i když jsme prostřídali sestavu. Jičín je dost podceňovaný, on hrál dobře celou sezonu, jen nedělal body. Má na spojkách dobré hráče Vítek se Šulcem napravo i Šafář a Loskot, ti všichni mají kvalitu. Za týden nás nečeká nic jednoduchého. Pokud chce Jičín sérii zvrátiti, musí vyhrát. Ale i my bychom to rádi ukončili už ve třetím zápase."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičína: „Nezachytili jsme nástup domácích, kteří byli mnohem koncentrovanější a agresivnější. Prosazovali se střelbou zdálky a rychle se ujali dostatečného vedení. O jejich vítězství nebylo pochyb. Při porovnání kádrů obou mužstev je jasné, že můžeme uspět v jednotlivých zápasech, ale dlouhodobé měření sil vyznívá ve prospěch Plzně. Přesto se ale nevzdáváme. Myslíme na ten nejbližší zápas. Bereme to i jako odměnu pro diváky. Musíme zopakovat výkon jako v prvním zápase série."