I tentokrát sehráli velmi špatnou partii, nedařilo se jim v žádné činnosti. Domácí zaslouženě získali oba body. Omluvou nemůže být ani neúčast drtivé většiny hráčů základní sestavy a také to, že hráli prakticky jen dorostenci, včetně brankářů, což bylo rozhodující.

TJ STM Olomouc – HBC Ronal Jičín „B" 30:21 (15:8). Hostujícímu týmu se zápas vůbec nepovedl. Trápil se v útoku i v obraně. Hráči nebyli schopni překonat domácí obranu. Chyběl nápad, překvapení. K vidění byly nepřesná, zbrklá střelba, nesmyslné přihrávky do pivota, ztráty míčů. Domácí si poměrně v pohodě vypracovali náskok dvou až tří branek. Do 20. minuty se zdálo, že by zápas mohl být vyrovnaný, ale závěr poločasu domácím vyšel na sto procent. V poslední desetiminutovce vstřelili osm branek a vypracovali si zásadní a rozhodující náskok, který již z rukou nepustili. Druhý poločas své vedení potvrdili dalšími pěti brankami během čtyř minut.

Pro Jičínské to vypadalo na velkou ostudu. Rozdíl třinácti branek (22:9) však naprosto odpovídal dění na hřišti. Hosté nebyli schopni slušné akce, neměli přehled, nebojovali patřičným způsobem, rezignovali. V obraně nechávali domácí spojky střílet dle libosti. O nedůrazu Jičína svědčí nula v kolonce vyloučení. Brankáři měli mizivé procento, za celý zápas si připsali dohromady čtyři zákroky! Hráči Jičína se vzchopili alespoň v závěrečné části, předvedli konečně několik házenkářských akcí a trochu náskok Olomouce snížili. Bylo to však žalostně málo. Jičínští nepředvedli dobrý výkon. Je sice pravdou, že v týmu byli jen tři hráči mužské kategorie, ale to není omluva.

Přísnější měřítko snesou jen Šebek na pivotu a Tomášek, který se snažil rozhýbat jičínskou ofenzívu. Tentokrát to zdaleka nestačilo. Světlými okamžiky zbytek týmu v tomto měření sil velmi šetřil. Podíváme-li se na statistiku, poznáme také část důvodu porážky. V prvním poločase hosté vyslali na branku Olomouce 26 střel, dali osm branek! Ve druhé půli to bylo poněkud lepší, 27 střel, třináct branek. Domácí vyslali v prvním poločase 17 střel, 15 skončilo v brance, ve druhé části 18 ran, 15 skončilo gólem. To je propastný rozdíl. K tomu hosté přidali 11 technických chyb.

Fakta: Rozhodčí: Martiník, Petruška. Vyloučení: 4 – 0, ČK: 0 – 0. Sedmičky: 1/0 – 2/1. Sestava a branky HBC Ronal Jičín „B": Coufal, Petr – Šebek 8/1, Tomášek 3, Hlava, Dvořák, Mikule a Šebík po 2, P. Drbohlav a Havelka po 1, Dědeček. Diváků: 55. Sled branek: 3:0, 6:2, 6:4, 8:5, 11:7, 14:7, 15:8, 22:9, 23:12, 25:13, 25:16, 27:17, 29:19, 30:21. Diváci: 55.

Nyní je na pořadu reprezentační pauza. Poslední prvoligový zápas sehrají hráči HBC Ronal Jičín „B" v neděli 10. května, kdy budou hostit druhé Strakonice.    (hbc)

Céčko jičínských házenkářů si připsalo druhou jarní výhru

Jičín – V neděli sehráli druhé jarní utkání Inter REG ligy mužů házenkáři jičínského „céčka", když na domácí palubovce přivítali celek Lokomotivy Česká Lípa. V barvách Jičína chyběli bratři Vitíkové, kvůli problémům s kolenem nemohl nastoupit ani pivot Jandera. Po delší době se tak na palubovce objevil Petr Babák a nejstarší hráč utkání Míla Kůta st.

HBC Ronal Jičín „C" – Loko Česká Lípa 29:19 (12:8). Úvodní minuty se domácím vůbec nevydařily. Zejména v útoku se Jičínští hledali, stříleli z nepřipravených pozic, což hostům praktikujícím zasunutou obranu 0:6 náramně vyhovovalo. Českolipští tak byli zpočátku ve vedení, které dokázali navýšit v polovině prvního poločasu na 3:6. Poté ale nastalo ve hře Jičína zlepšení. Domácí začali hrát ve větším pohybu, zásluhou L. Ženatého se prosadili také rychlými brejkovými akcemi a čtyřgólovou šňůrou otočili na 7:6. Velký podíl na obratu měl také gólman T. Coufal ml., jenž přispěchal s několika důležitými zásahy. Hosté sice odpověděli srovnáním na 7:7, později 8:8, ovšem úplný závěr půle vyzněl mnohem lépe pro házenkáře Jičína. Ti zásluhou dvou branek A. Babáka a Horyny odskočili na uklidňujících 12:8.

V úvodu druhého dějství drželi Českolipští s domácími opět krok a skóre tak zůstávalo na čtyř až pětibrankovém rozdílu. Na konci první desetiminutovky svítil na ukazateli stav 17:13. Poté již ale převzali režii zápasu definitivně do svých rukou Jičínští, kteří po několika pohledných akcích zvýšili na 20:13. V posledních deseti minutách zápasu se pěknými momenty prezentoval Petr Babák, bojovnost ukázali také další dříve narození, čerstvý padesátník Rychna a Michálek.

Na palubovku zamířil rovněž M. Kůta st., jenž ukázal, že orientaci a pohyb na brankovišti rozhodně neztratil. Házenkáři jičínského „céčka" nakonec zvítězili 29:19 a připsali si druhou jarní výhru. Na straně domácích odchytali solidní zápas otec a syn Coufalovi, v útoku byli nejvíce vidět A. Babák a L. Ženatý, do střelecké listiny se zapsali také Horyna, Kořínek a Petr Babák. Rovněž další, zejména starší hráči, ukázali, jak se bojuje o body, byť v nejnižší soutěži.

Fakta: Sestava a branky HBC Ronal Jičín „C": Coufal ml., Coufal st. – A. Babák 8/2, L. Ženatý 7, Horyna 5, Kořínek 4, Petr Babák 4/1, Kolář 1, Michálek, Rychna, Dařílek, Chromý, Kůta st.    (hbc)