HBC Ronal Jičín – HC Talent M.A.T. Plzeň 21:22 (9:11). Prakticky celé utkání přineslo naprosto vyrovnanou bitvu, v níž se oba celky střídaly ve vedení. V první půli ale přeci jen tahali za delší konec provazu házenkáři plzeňského Talentu, kteří byli ve vedení častěji a do kabin odcházeli za pro ně příznivějšího stavu 11:9.

Po změně stran ale zaveleli Jičínští k ofenzivnímu náporu a v polovině druhé třicetiminutovky svítil na ukazateli stav 16:14. Poslední čtvrtina utkání nabídla pravou házenkářskou bitvu se šťastnějším koncem pro Západočechy. V utkání, kterému by vzhledem k celkovému průběhu slušela remíza, se tak radovali hosté a opět udělali důležitý krok ke konečnému triumfu. Diváci zatleskali výkonům celého domácího týmu, brankář Veverka kryl tři sedmimetrové hody plzeňských střelců, dvakrát si na něm vylámal zuby zkušený Petrovský. V útoku potěšila mladá dorostenecká sestava Čurda, Hlava, Kolc. Škoda několika jejich střel, které skončily na břevnu či tyči.

Petr Babák, šéftrenér jičínského klubu k sobotnímu zápasu poznamenal: „Gratuluji vítězi. Naprosto vyrovnané, dramatické, bojovné utkání. Je vidět, že i v oslabené sestavě se dokážeme na těžký zápas připravit."

„Jsme rádi za důležité vítězství, i když jsme čekali, že to půjde snadněji. V souboji s Lovosicemi jsou body třeba, aby pro Plzeň získali mistrovský titul alespoň házenkáři, když letos na něj hokejisté nedosáhli a fotbalisté zřejmě také ne," uvedl s úsměvem trenér hostů Martin Šetlík.

O příštím víkendu má extraliga volno, reprezentační tým čeká přípravný turnaj v Polsku a juniory, které povede trenér Petr Babák, kvalifikace na Euro 2014. V nominaci nechybí jičínské naděje Čurda, Hlava a Kolc. Potom Jičínští nastoupí v Lovosicích a doma je uvidíme 18. dubna proti Dukle Praha (19).

HBC Ronal Jičín – HC Talent M.A.T. Plzeň 21:22 (9:11). Prakticky celý zápas přinesl naprosto vyrovnanou bitvu, v níž se oba celky střídaly ve vedení. Rozuzlení přišlo až v samotné koncovce utkání. V ní měli více štěstí Západočeši, když vstřelili v závěrečné minutě rozdílovou branku na 21:22 a v posledních vteřinách tento nejtěsnější náskok uhájili. Hosté tak udělali další důležitý krok ke konečnému triumfu v extralize.

Fakta – rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/3. Vyloučení: 7:6. ČK: 1:1 (Drbohlav – Šindelář). Diváci: 615. HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Skopal 10/4, Hlava 5, Kvasnička 2, Bareš, Lepieš, Drbohlav, Čurda po 1, Rychna, Kolc, Král, Naimann, Krahulec. U hostů nejvíce branek M. Škvařil 8/3.

Aleš Babák, trenér Jičína: „Ve velice oslabené sestavě, kdy nám chyběli čtyři hráči základu, jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání. Za předvedený výkon bychom si bod zasloužili, ale v závěru se k nám otočilo štěstí zády. Zápas se musel divákům líbit, Filip Veverka dokázal zlikvidovat tři sedmičky soupeře."

Další výsledky – skupina o 1. až 6. místo, 3. kolo: Lovosice – Dukla Praha 26:20, Hranice – Frýdek-Místek 25:24. ⋌(jp)
1. Plzeň 25 19 1 5 648:530 39
2. Lovosice 25 17 1 7 690:611 35
3. Hranice 25 16 1 8 678:645 33
4. Frýdek-Místek 25 14 1 10 672:663 29
5. Jičín 25 14 0 11 609:578 28
6. Dukla Praha 25 12 2 11 656:634 26