V minulosti však nic nenasvědčovalo tomu, že jednou bude útočit na rekord na jednom z nejtěžších závodů 300 zatáček Gustava Havla. „Na kluky na motodromech jsem moc neměl. A finance, také nebyly. Poté jsem se dozvěděl o Hořicích. První vzpomínka není dobrá. Tehdy jel táta se mnou, já upadl za křížkem a on mě musel tahat z lesa, měl jsem otřes mozku,“ vzpomíná Kolář. Byl to jeho první start v roce 1995. „Poté jsem si zde začal věřit a viděl jsem, že na ty kluky mám a zas tak špatný pilot nebudu,“ líčí Kolář. Jeho éra výher začala od roku 2008, kdy až do letošního roku získal všech svých devět vítězství. Jen roky 2014, 2015 mu nevyšli podle představ.

VYDŘENÝ TITUL
Nutno říct, že letošní vítězství bylo jedno z těch nejtěžších. Vítěz kvalifikace Michal Savinkov bojoval až do posledního kola, kde v zatáčce pod Borkem upadl. Zbyl Kolář a Christopher Eder, jeho atak zkušený závodník původem z nedaleké Třebihoště ustál a v cíli se mohl radovat ze zlatého vavřínu.

„Bylo to opravdu hodně náročné. Připomnělo mi to rok 2010 a náš skvělý závod s Oldou, kdy jsme se byli schopni předjet v každé zatáčce. To bylo neskutečné. Nakonec jsem vyhrál o pár tisícin,“ připomíná památné vítězství Kolář.

Útok na „desítku“ bere vážně a hodně lidí mu skutečnost, že může dorovnat legendu zatáček Bohumila Stašu připomíná. „Opravdu o tom dost lidí mluví. Já to nechci zakřiknout, ale udělám maximum, aby se mi to povedlo. Olda už na to mohl dosáhnout. Já mu to začal kazit. Snad to nikdo nezačne kazit teď mně,“ věří Kolář.

Na to jestli se mu to povede si však budeme muset počkat.