I když zatím není jistá účast letošního mistra světa a Evropy Lukáše Krpálka (bude v Jičíně asi jenom jako divák), všichni ostatní na startu budou. SKP JUDO Jičín je v posledních patnácti letech pořadatelem šampionátu v kategorii seniorů již po čtvrté. Jičínští judisté získali ve své historii na šampionátu seniorů velice slušný počet titulů a medailí. Nejvíce titulů mistra republiky získal Roman Chynoranský (celkem 6).

Následují Milan Letošník a Jana Wojtowiczová Nováčková (oba po 4), Jiří Hubálovský zvítězil třikrát, Radek Kyzivát a Jiří Šanda dvakrát, po jednom titulu získali další jičínští judisté. Nejvíce medailí na mistrovství republiky získal Milan Letošník, bylo jich deset, Jiří Hubálovský a Roman Chynoranský po devíti, Pavel Řezníček a Petr Popelák získali každý sedm medailí. Celkem získalo medaile na mistrovství republiky seniorů 25 závodníků. Z dosud aktivních medailistů budou na startu Tomáš Vaníček, který získal první titul mistra ČR mužů a celkem pět medailí, Michal Vaníček má tři medaile a Petr Matějka obhajuje bronzovou medaili z loňského roku.

Judisté zvou příznivce v sobotu 8. listopadu do sportovního areálu na mnoho zajímavých duelů. Zahájení je v 10 hodin, medailové boje se očekávají asi od 14 hodin. ⋌(jl)