Navíc je v sobotu čekal soupeř, který dosud ve 2. lize nebodoval, ale každá série jednou končí, a tak trenér mírnil přehnaný optimismus.

Co rozhodlo
TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Chropyně 28:17 (17:9). Od začátku utkání domácí hráči dávali jasně najevo svůj cíl a hned si začali budovat náskok. Diváky přiváděla do varu především souhra střeleckých es Patrika Bajera a Václava Bittnera (hostuje z prvoligových Opatovic) a hosté nebyli schopni účelné obrany. Přestávka hosty uklidnila a domácí se příliš uspokojili s jednoznačným vývojem. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, hosté se najednou stali vyrovnaným soupeřem. Vysoký náskok dodával domácím více klidu a přes vyrovnaný průběh si ale výhodu vzít nenechali. Úporná snaha hostů ke snížení náskoku nakonec nevedla. Naopak Podhorní Újezd sice kýžené třicítky nedosáhl, ale náskok navýšil a po zásluze vysoko zvítězil.

Nastoupili: D. Pour, Boťánek – Bartoš, M.Pour, Chvalina, Kloutvor, Ondráček, P. Novotný – Bajer 13, V. Bittner 7, M. Bittner 3, Kindl 2, J.Novotný 2, Zítko 1, Hruška. Trenérem je J. Chudoba a vedoucím družstva M. Vrabec
TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Sokol Osek nad Bečvou 20:19 (9:6). Stovka diváků přišla podpořit své družstvo s mladým velmi pohyblivým soupeřem od Olomouce. Hosté, povzbuzeni nečekaným, ale zaslouženým vítězstvím nad favorizovanými Vítkovicemi, přijeli pro body. Důrazný úvod utkání tomu i nasvědčoval (0:2).
Poté teprve domácí kapitán Miloš Kindl otevřel gólový účet i na opačné straně. Osek ještě trestným hodem náskok udržel (1:3), ale pak přišly vynikající zákroky domácího brankáře Davida Poura. Následný tlak domácích už přinesl výraznou změnu ve skóre a domácí se ujali vedení (4:3). Pak sice Osek z pokutového hodu nedal Jedličkovi v brance domácích šanci, ale tlak Podhorního Újezdu nepolevil (7:4). Na přestávku nakonec odcházeli domácí s nadějným náskokem.

Druhý poločas začal pro domácí výborně, a náskok postupně narostl (11:6). Jejich Tlak neustával a narostl až na 6 branek (15:9). Přestože David Pour byl v brance dále nepřekonatelný, domácím kanonýrům se přestalo dařit a hosté se vzchopili. Tvrdost slavila úspěch a hosté začali dotahovat (15:12). Nervozita se začala stupňovat, žluté karty z prvního poločasu rozhodčí zaměnil za červené a házená se postupně změnila v drama (18:16).

Minutu a půl do konce ještě domácí vedli o 3 branky (19:16) a vyrovnat hosty naštěstí už nenechali. Samotný závěr zápasu byl doslova infarktový.

Podhorní Újezd se přece jen o body nenechal obrat, zvítězil a dotáhl se tím v tabulce k soupeřům, kteří už nemají daleko ke středu tabulky.

Nastoupili: D. Pour, Jedlička – Bartoš, M. Pour, Chvalina, Kloutvor, Ondráček, P. Novotný – P. Bajer 12, Kindl 4, Hruška 3, Zítko 1, L. Bajer, J.Novotný, M. Bittner. Trenérem je J. Chudoba a vedoucím družstva M. Vrabec.
Doma diváci uvidí další utkání 11. května, kdy přijede silný soupeř z Humpolce. Utkání má začátek již tradičně v 10.30 hodin. ⋌(mj)