První hodnocení
HBC Ronal Jičín – TJ Praha Chodov 38:18 (17:11). Sestava domácího celku: Veverka, Kurial – Král 6, Chyba 5, Kriso 5, Naimann 5, Zeman 4, Weintritt 4, Brchaň 3, Bareš 2, Rychna 2, T. Babák 1, Lepieš 1.

Čtyři branky zaznamenal Lukáš Weintritt (jedna z posil, ročník 1990), který přichází z Hranic, ale jeho mateřským klubem je Zbrojovka Vsetín. Na otázku, jak hodnotí průběh přípravy v Jičíně a zda ji může porovnat s Hranicemi, odpověděl. „Má příprava v Jičíně byla kratší, protože jsem se stěhoval do Prahy a zařizoval práci. První blok tréninku byl náročný, ale pestrý a účelný. V Jičíně jsem strávil několik pěkných slunných dní, seznámil se s spoluhráči v týmu a s městem. Co se týče města a okolí, můžu říct, že za pár dní jsem Jičín poznal lépe než Hranice, kde jsem hrál dva roky, ale pouze tam dojížděl. Příprava je ve všech klubech poměrně stejná. Každý má svá specifika, takže srovnání ze mě nedostanete."

Výsledek úterního přípravného utkání v žádném případě nelze přeceňovat, ale například agresivita obrany a celkové nasazení bylo naprosto odlišné od turnaje v Novém Veselí, kde Jičín skončil sedmý (informaci jsme přinesli včera).

Daleko těžší zápasy nyní čekají extraligový kádr v následujících dnech. Nejprve se ve čtvrtek, tedy dnes, od 18.45 utkají s Povážskou Bystricí a od pátku ho čeká 5. ročník KERS CUPU za účasti družstev Dukly Praha, Brna a Povážské Bystrici. Přijďte se podívat na kvalitní házenou, kterou tento kvalitně obsazený turnaj přinese.⋌(mž)

Co Jičín čeká:

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS
Čtvrtek 23. srpna: HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica (začátek v 18.45).
KERS CUP
Pátek 24. srpna: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha (17), MŠK Povážská Bystrica – Handball KP Brno (18.45).
Sobota 25. srpna: HBC Ronal Jičín – Handball KP Brno (9), HC Dukla Praha – MŠK Povážská Bystrica (10.45), Handball KP Brno – HC Dukla Praha (14.30), HBC Ronal Jičín – MŠK Povážská Bystrica (16.15).