Nebudeme popisovat všeobecně známá fakta a zaměřme se na mnohdy neprávem opomíjenou kategorii handicapovaných cyklistů. Na tomto slavnostním večeru byly v kategorii handicapovaných cyklistů vyhlášeni medailisté z Mistrovství světa v Greenville: Jiří Ježek, Jiří Bouška, Ivo Koblasa a Jiří Hindr. Jirka není přímo cyklista; je sportovec, který jezdí na tricyklu. Tricyklisté jezdí na velké tříkolce, uzpůsobené pro zdravotně postižené závodníky, kteří neudrží rovnováhu na normálním klasickém silničním kole.

Jirka Hindr z Hořic (na snímku vlevo), závodící za TJ Spastic Sport Praha, si letos vyjel druhé místo na Světovém poháru v Itálii, dále dvě druhá místa na Světovém poháru ve Španělsku v Segovii, a především získal dvě stříbrné medaile na Mistrovství světa v silniční paracyklistice, jehož dějištěm byla Jižní Karolína – město Greenville v USA. Tímto umístěním získal titul vicemistra světa v silniční paracykllistice v kategorii T1.

Jirkovi se rovněž podařilo podruhé za sebou vyhrát žebříček UCI (Mezinárodní cyklistické unie) ve své kategorii a také potřetí za sebou v řadě získal titul Mistra ČR v časovce a v silničním závodě Spastic handicap mezi tricykly v kategorii T1.

Jirka Hindr bydlí a trénuje v Hořicích, a nejširší hořická veřejnost ho může spatřit při jeho tréninku na okolních silnicích a také místní cyklostezce v Hořicích.

Žádost o pomoc
A právě na nejširší veřejnost se nyní obracíme s výzvou: letošní cyklistická sezóna skončila, bohužel nevíme, jak to bude v příštím roce. Objem financí se nám každý rok snižuje, granty často ani nejsou vypisovány, sponzoři ubývají. Přitom cyklistické vybavení, materiál, cestování, ubytování, startovné, doplňky stravy atd. jsou dražší a dražší. S tím, jak roste světová špička sportovců na tricyklech, jsou na nás kladeny stále vyšší nároky a cíle, ale naše tricykly zaostávají, například letos při převážení na Mistrovství světa byly suverénně nejtěžší z celého startovního pole – to se pak velmi špatně závodí s 5-8 kilogramů navíc, které se schovají v zastaralé konstrukci našich tricyklů.

Pokud byste někdo měl zájem a rozhodl se sponzorsky podpořit nadějné postižené tricyklisty – ať už jednotlivé kluky samostatně (Hořičáky Jirku Hindra a Petra Bergera) nebo jejich TJ, a to jakkoliv finančně, materiálně, atd., prosíme kontaktujte nás na telefonu 775 370 614.    Spastic Handicap