Český reprezentační celek po celý průběh utkání tahal za kratší konec, a i přesto, že začal ve druhé třicetiminutovce přebírat iniciativu, plány mu zhatila především velmi dobrá forma ukrajinského brankáře Igora Chupryny.

„Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, ale jsme přesto zklamaní z toho, jak se zápas vyvíjel, i jak dopadl," začal svoje hodnocení utkání Jan Filip, trenér české reprezentace.

„Nehráli jsme tak dobře, abychom mohli na Ukrajině vyhrát. V prvním poločase jsme se déle dostávali do tempa, ale v jeho druhé části jsme měli hlavně problémy s proměňováním. Ve druhém poločase přibylo technických chyb, nebyli jsme schopni si už vytvářet jasné šance, a i v těch vypracovaných nás trápilo proměnění. Dát dvacet tři branek je pochopitelně málo," měl jasno kouč národního mužstva.

Brankář Martin Galia také pochopitelně litoval porážky. „Je to škoda, ale mínus tři branky je pro nás ještě milosrdné skóre, protože jsme nehráli dobře. Teď se musíme oklepat, doma předvést úplně jiný výkon a vyhrát větším rozdílem. Kvalifikace je ještě dlouhá," uvedl bezprostředně po skončení duelu.

Ukrajina – Česká republika 26:23 (14:12). Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva – Babák 4, Bečvář 2, Hanisch, Horák, Hrstka 9/4, Jurka 6, Landa, Linhart, Motl, Mubenzem, Petrovský 1, Sobol, Stehlík 1, Škvařil. Sedmimetrové hody: 8/7 – 5/4. Vyloučení: 6 – 8. ČK: Sadovyi (Ukrajina) a Horák (Česko). Diváci: 1500.