Česká reprezentační výprava Spastic Handicap se sešla 3. června na své základně v Teplicích, odkud se vyjelo do místa konání. Cesta trvala přibližně dvanáct hodin. Po dojezdu na místo ubytování, smontování kol a tricyklů, rozložených kvůli přepravě, se všichni vydali na trénink.

Závodníci na tricyklech, což je velká tříkolka uzpůsobená pro zdravotně postižené, jsou rozděleni do dvou kategorií podle míry postižení. Do kategorie T1 patří sportovci s těžším postižením, v kategorii T2 závodí osoby s postižením méně limitujícím, např. se postaví do spurtu, napijí se za jízdy, atd.

Postupné starty

V pátek 5. června kolem poledne byla postupně po jedné minutě startována časovka na 12,8 kilometru, která byla zaměřena na výkon: kopcovitý terén, dvě středně náročná stoupání s rovinkou, na které hodně foukalo, několik prudkých zatáček a krátká cílová rovinka. Trať časovky i silničního závodu byla úplně uzavřena pro silniční dopravu. Nejlépe se umístil Hořičák Jiří Hindr, v kategorii T1 sportovců s nejtěžším postižením obsadil 3. místo. David Vondráček z Valdic v kategorii T2 dojel na šesté příčce. Zbyněk Charvát z Vojic vyjel 18. místo.

V sobotu se pokračovalo závodem s hromadným startem na 28 km (4 okruhy) a české výsledky tricyklistů jsou: Jirka Hindr zopakoval třetí příčku a získal tak celkově dvě bronzová ocenění, David Vondráček vylepšil své umístění z časovky na páté místo. Zbyněk Charvát po nezaviněné kolizi upadl a závod dokončil na osmnáctém místě.

V neděli odpoledne se výprava vydala na zpáteční cestu do Teplic. Dalším podnikem Světového poháru následovaly závody v termínu od 13. do 16. června ve švýcarském Yverdon-les-Bains.

Spastic Handicap