Plavalo se v Pastvinské přehradě ze břehu k mostu a zpět. Cyklisté jeli dva nebezpečné okruhy okolo přehrady, včetně po úzké vozovce na hrázi. Závěrečná běžecká část vedla do Klášterce nad Orlicí a zpět - samozřejmě po břehu přehrady.

Ve velké mase závodníků (celkem 149) se v plavání brzy oddělil Václav Bednárský a Milan Záleský. Ve vedení pokračovali i na kole. Stíhat se je jal vynikající cyklista Vojtěch Bednárský, toho v prvním kole dostihl Rudolf Cogan Dvojice na čele spolupracovala, ve druhé dvojici nevydržel tempo Cogan a odpadl. Vojtěch Bednárský v druhém okruhu dojel vedoucí závodníky a vytvořili rychle jedoucí trojici. K Coganovi se za hrází dotáhl pátý Josef Doleček.

V závěrečné běžecké části, vyběhl Vojtěch Bednárský okamžitě vpřed a jednoznačně celý triatlon vyhrál. Jeho bratr s přehledem doběhl druhý. Ruda Cogan se bezúspěšně pokoušel doběhnout Záleského, a tak nakonec pro něj zbyla jen bramborová medaile. Pátý za Coganem, který byl nejlepší v kategorii nad 40 let, skončil výborný běžec Josef Doleček, který v této kategorii byl druhý.

Výsledky v kategorii nad 40 let: 1. (celkově 4.) Rudof Cogan 0:52:48, 2. (celkově 5.) Josef Doleček 0:53:14, 3. (celkově 11.) Tomáš Řehák 0:55:26.

Absolutní vítěz: Vojtěch Bednarský - 0:48:59.   (po)