Ve všech početně obsazených disciplínách startovala česká špička, a tak pouze úmorné vedro, kdy teplota vystoupila až na 35°C, zabránilo ještě kvalitnějším výkonům.

Ve 14. ročníku Memoriálu Dagmar Volfové Bosákové a zároveň Cena Jičína v hodu oštěpem se sešly druhá, třetí a pátá žena českého žebříčku, a tak se očekával útok na překonání rekordu mítinku (56,38 m). Ve vyrovnaném souboji byla nakonec výkonem 53,62 metru úspěšnější vítkovická Nikola Ogrodniková před Jarmilou Jurkovičovou (52,96 m) z Kladna a třetí skončila brněnská Andrea Drápalová.

Na běžeckém okruhu se uskutečnil jubilejní 30. ročník Ceny Jičína a memoriál Karla Hlaváče v běhu na 3000 metrů. Vítězný Adam Zenkl z pražského Olympu dosáhl výborného času 8:29, 0 minut, druhý doběhl Ondřej Chour z České Lípy (8:39,9) před Jiřím Milerem z Mladé Boleslavi (8:58,4). Pětadvacátý ročník Ceny Jičína v hodu diskem mužů memoriálu MUDr. Vladislava Bosáka zvítězil Jaromír Mazgal z pražské Dukly, který poslal dvoukilové náčiní na značku 57,40 metru. Druhý skončil výkonem 54.68 Igor Gondor z University Brno a třetí příčku vybojoval Antonín Žalský z Hvězdy Pardubice.

Rovněž v doplňkových disciplínách byly k vidění výborné výkony. V soutěži diskařek se představila účastnice mistrovství Evropy z Amsterdamu Eliška Staňková a spolu s ní další dvě ženy letošních tabulek. S přehledem zvítězila, když o pět metrů překonala padesátimetrovou hranici, druhé místo obsadila Markéta Slavíková z brněnského Olympu a třetí skončila Zuzana Kubicová ze Spartaku Praha 4. Staňková přidala rovněž nejlepší výkon 13,04 metru ve vrhu koulí. Druhá byla Jurkovičová a na třetí místo na stupních vítězů se prosadila jičínská závodnice Kateřina Jínová (11,75 m).

Ve stejné disciplíně mužů získal rovněž druhé vítězství Jaromír Mazgal, který dosáhl výkonu 18,25 metru. O třiadvacet centimetrů méně vrhl Antonín Žalský na druhém místě a třetí skončil karlovarský Filip Litavský. V tyčkařském sektoru se nejlepším výkonem představil jablonecký Martin Mikula, který překonal laťku ve výšce 463 centimetrů. Soutěž žen vyhrála domácí Barbora Benešová výkonem 284 centimetrů. Kompletní výsledky lze nalézt na www.atletika.cz.

Hlavně vrhačský mítink se vydařil skvěle a potěšitelné je, že většina borců a borkyň slíbila účast i v příštím roce.   (peš, re)