Za ideálního běžeckého počasí počasí, prokládaného občasným deštěm se běhu zúčastnilo 123 běžců ve všech kategoriích, z toho 65 dětí. Trať letošního ročníku byla náročnější kvůli probíhající těžbě dřeva způsobené napadením porostu kůrovcem. S touto překážkou se ale všichni závodníci vypořádali bez jediného problému.

Jako každý rok se i letos zúčastnil slušný počet Butováků. Ve všech kategoriích jich celkem bylo 12 a rozhodně se neztratili: Kodym Tadeáš – 4. místo, Mydlářová Veronika- 8. místo, Strnadová Sonča -2. místo, Novák Marek-2. místo, Zachová Rozálie -6. místo, Fojtová Natálie-2. místo, Hyršál Štěpán-1. místo, Rajmová Aneta- 1. místo, Hyršál Filip 2 – 3. místo, Kunclová Šárka 1. místo, Volek Jan- 4. místo, Rajm Jiří- 8. místo,

Jitka Čermáková z týmu Staněk sport Turnov vyhrála svojí kategorii žen do 49 let a zároveň „Běh o Železnou ženu“. Jako jediný běžec uběhla celkem 12 900 metrů

Anne Burkhardtová z AC TJ Jičín o 0,04 sek. porazila Karolínu Grohovou z týmu Krkonoše Vrchlabí a tím se stala celkovým vítězem na trati 4300 metrů s časem 17:42:56.

Jiří Čivrný se opět stal celkovým vítězem s časem 30:19.

Butovského krosu se zúčastnila olympionička ze Sarajeva Blanka Paulů a olympionička ze Soči Karolína Grohová. Ostatní výsledky naleznete na www.butoves.cz či www.behej.com.

Díky sponzorům byli závodníci na medailových pozicích tradičně oceněni kromě medailí a diplomů i věcnými cenami. V dětských kategoriích si pro sladkou odměnu doběhli všichni a po závodě si mohli zaskotačit v nafukovacím hradu.

Velké poděkování za bezproblémový průběh závodu patří jak sponzorům, tak i pořadatelskému týmu, který čítá již 50 členů a svou práci vykonává s nadšením a profesionálním přístupem každý ročník bez nároku na náhradu. Odměnou jsou kladné ohlasy jak samotných závodníků, tak i fanoušků a diváků. Těšíme se příští rok, 11.7.2020 na 22. ročníku opět na shledanou.

Za pořadatelský tým Karel Formánek TJ Butoves