Během soutěže odstoupila řada favoritů (Abbring, Kresta, Lappi, Odložilík) a díky prakticky bezchybné jízdě se z vítězství v soutěži mistrovství Evropy radovala dvojice Václav Pech – Petr Uhel na voze Mini WRC. Mezi osmapadesáti dvojicemi , které náročnou soutěž dokončili byli na 52. místě celkově klasifikování Luboš Picek s Milošem Dohnalem s vozem Škoda Fabia. Jezdec ze Staňkovy Lhoty, mezi jehož nejoblíbenější soutěž patří Rally Bohemia, obsadil i bronzovou příčku ve třídě 7. V Dolním Bousově se v divizi Touring Autocross představil také Václav Fejfar, který byl až do finálové jízdy zcela suverénní. Vyhrál tréninky i obě soutěžní jízdy.

Navíc obdržel pohár za zajetí nejrychlejšího kola, když porazil i speciály královské kategorie Super Buggy. Ve finále se však neobjevil. „Chtěl bych uvést na pravou míru některé pochybnosti o mé neúčasti ve finále. Nebylo to proto, že bych si nechtěl špinit auto, jak jsem také zaslechl, ale proto, že se šampionátu pravidelně nezúčastňuji. A byl zde otevřený souboj hned několika jezdců o celkové pořadí. Nechtěl jsem jim do toho zasahovat a odebírat jim body," uvedl vše na pravou míru lužanský jezdec. Ten se již připravuje na závěrečný závod Mistrovství Evropy ve Francii. Premiérově odstartoval s novým vozem také novopacký Lukáš Musil, ale technické problémy ho do finále nepustily. Nadcházející víkend se uskuteční již 22. ročník Rally Vyškov, která je letos zařazena do mistrovství ČR ve sprintrally a Poháru ČR v rally.

Organizátoři hlásí účast více jak osmdesátky posádek, mezi nimiž budou platit za favority zejména Sýkora, Tomaštík nebo Trněný. Svoji účastí obohatí startovní pole také bývalý špičkový okruhový jezdec Břetislav Enge startující se svojí dcerou Lucií (Škoda 130 LR) a také podkrkonošská posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel na voze Škoda 130 RS. Promění svůj třetí start s tímto vozem v pozici na stupních vítězů? Ke startu boudou připraveni i zpěvačka Olga Lounová (Mitsubishi) a herec David Suchařípa (Renault). V okolí Vyškova jsou připraveny čtyři úseky rychlostních zkoušek – Zouvalka, Kuchlov, Podivická a Račická, které se pojedou vždy dvakrát. Celkově trať měří 224 km a do cíle přijede první dvojice v sobotu po šestnácté hodině. ⋌(pv)