Mezi účastníky nechyběl ani „domácí" Lukáš Duleba (Luka Racing Team) ve třídě MX2, a jak nám řekl, nedělní ranní a velmi krátké tréninky probíhaly na výborně upravené trati, ještě za suchých podmínek, a posloužily především jako test nového a velmi zdařilého nastavení podvozku. Bohužel dopoledne se rozpršelo a v podstatě celý den závodu ovlivnil déšť.

„Do první, sdružené rozjížďky společně s kategorií open, jsme již nastupovali na značně zmáčené trati. Start se mi vůbec nepodařil, během prvních zatáček jsem přes zablácené brýle nic neviděl, motorka ztěžkla snad o dvacet kilo a já byl mimo tempo. V poslední zatáčce před cílem jsem těsně předjel Dominika Grofa a skončil tak šestý.

Do druhé jízdy se mi start povedl kolem pátého či šestého místa. Průběh závodu byl v klidu bez zbytečných chyb, dařilo se mi zajíždět rychlá kola bez pocitu únavy a podle signalizace týmu jsem se pohyboval na třetím místě, které se mi podařilo udržel až do cíle, navíc se „skalpem" jednoho jezdce rychlejší třídy open," svěřuje se Lukáš Duleba. Ztráta tří bodu na domácí stupně vítězů jen lehce kazí dojem z jinak povedených závodů a přísunu bodů. Nyní se tým soustředí na následující víkend a závody v Krásné Lípě a týden na to už jsou Sedlčany.

Výsledky, třída MX2: 1. Josef Mňuk (Vysoké Mýto, Yamaha 250 4T) 50 bodů, 2. Martin Kohout (Mototiger.cz, Yamaha 125 2T) 42, 3. Tomáš Forman (SMS motokrosu Pardubice) 37, 4. Lukáš Duleba (Luka Racing Team, Kawasaki 250 4T) 34, 5. Jiří Ernst (SMS motokrosu Střední Čechy, Kawasaki 250 4T), 6. Jan Povolný (SMX Bonmoto Racing team, Kawasaki 250 4T). Celkem bylo klasifikováno 17 jezdců. ⋌(dr)