Utkání 19. kola Zubr extraligy házenkářů: Východočeši byli od začátku lepším týmem, dobře kombinovali a předvedli řadu nádherných akcí. Již v první půli si zajistili osmibrankový náskok. Po změně stran domácí trochu polevili a houževnatí hosté zkorigovali až na čtyřgólový rozdíl (27:23).Vzávěru ale opět zvýšili tempo a zápas dotáhli bez větších potíží do vítězného konce.

Hlasy trenérů – Petr Babák (Jičín): „Vydařil se nám vstup do utkání, prosazovali jsme se po rychlých útocích. Prostor dostala celá lavička. V několika momentech jsme vyrobili zbytečné chyby, které pramenily ze špatného zpracování jednoduchých balonů“.

Zdeněk Missbach (Hustopeče): „Nezachytili jsme úvod zápasu, a to bylo rozhodující. Pokud jsme se začali soupeři přibližovat, byl na místě výborný Kynčl, který nás vychytal. Plně se také projevila mezera v sestavě a špatná sehranost družstva.“

 

HBC Ronal Jičín – Legata Hustopeče 35:26

Rozhodčí: Dostál, Halada. Vyloučení: 4:2. Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2. Diváků: 500.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Kynčl – Půta 7/2, Vtípil 6, Brykner 5, Král 4/1, Bareš 3, Kořínek, Babák, Kvasnička a Mašát po 2, Hrubý a Lepieš po 1, Michajlík. U hostů nejvíce Jahoda 7/1, Chýlek a Semerád po 5, Diviš 4.

(jp)