Čeká je nejen nabírání fyzické kondice a zlepšování herních činností, ale také mnoho zajímavých přátelských turnajů. Již o prvním víkendu roku 2017 vyráží na dobře obsazený turnaj do Lovosic, kde je čekají týmy Lovosic „ A" a „B", Dukla Praha a celek Úval. O dalším víkendu pak cestují na tradiční dvoudenní turnaj do Velké Bystřice, kde se vždy sejde velmi dobré obsazení. V neděli 22. ledna pak kluci odcestují na oblíbené čtyřdenní soustředění do Jizerských hor, kde otestují kvalitu místních běžkařských tratí.

O prvním únorovém víkendu se mohou hráči těšit na konfrontaci s mezinárodní házenou na dvoudenním turnaji ve slovenské Stupavě.

Následující víkend pak odcestují do města pod Ještědem, Liberce, na jednodenní turnaj. Před domácím publikem se představí na prestižním turnaji Continental Cup, který proběhne od 11. do 12. března 2017 v jičínské sportovní hale. Vrcholem přípravy bude start na největším mezinárodním mládežnickém turnaji v Evropě Prague Handball Cup, kde si chlapci ověří, jak si stojí ve srovnání s mezinárodní konkurencí. Turnaj je tradičně na programu o „velikonočním" víkendu.

Za trenéry mladších žáků přejeme hráčům, rodičům, členům HBC Jičín i fanouškům házené v roce 2017 mnoho příjemných chvil spojených nejen s házenou.   (hbc, re)