Hrálo se systémem každý s každým. Hrací čas byl stanoven na 2x12,5 minut. Bohužel pro nemoc neodjel Thorovský, se zdravotními problémy odjížděl Přibyl a v průběhu turnaje se k němu přidal Brádler.

V prvním utkání jičínské mladíky čekal soupeř z města obuvi, HC Zlín. Do utkání vstoupili soustředěně a brzy si vybudovali pětibrankový náskok. Ve druhém dějství však polevili, Zlín ucítil šanci, utkání zdramatizoval a stáhl na rozdíl jedné branky. Jičín v závěru náskok uhájil a získal za vítězství 13:12 první dva body. Dalším vyzyvatelem byl tradiční soupeř Dukla Praha. Bohužel se opět projevil faktor Dukla Praha a kluci vstoupili do utkání s přílišným respektem. Pražané nemuseli ani vyvinout velkou snahu, brzy vedli rozdílem šesti branek a bylo po utkání. Ani v druhém poločase se hra nezlepšila. Jičín předvedl naprosto odevzdaný výkon a po zásluze podlehl 7:18.

Po tomto utkání si museli trenéři s hráči promluvit o tom, jak by mělo nasazení a hra vypadat. Zvláště, když je v dalším utkání čekalo Brno, které v prvním zápase dokázalo Duklu porazit 13:11. Brno se opíralo o hru levé spojky a urostlého hráče na pivotu.

Bojovnost hráčů Jičína byla výrazně lepší a postupem času dokázali opory soupeře eliminovat. Ve druhém poločase již Brnu odskočili na výraznější rozdíl a po zásluze zvítězili 18:12.

Následující protivník Talent Plzeň přijel bez hlavních opor a měl ve svém středu několik minižáků, kteří však byli herně na velmi dobré úrovni. Bohužel Jičínu se příliš nedařilo (už bez indisponovaného Brádlera) a nadšeně hrající soupeř byl více než vyrovnaným soupeřem. Hráči Continentalu nakonec zvítězili o jednu branku, 11:10, ale utkání by slušela více remíza. Posledním zápasem dne byl souboj s domácí Olomoucí.

Kluci opět dokázali přepnout na vyšší obrátky a diváci v hale mohli vidět vyrovnané utkání. Bohužel to byl ze strany Jičína festival zahozených šancí (několik tyček, neproměněné vyložené šance apod.), a tak odešel poražen 11:14. Pokud by kluci proměnili jen polovinu šancí, dva body by je neminuly. Ale na kdyby se nejen ve sportu nehraje. Po prvním dnu měli na kontě tedy 6 bodů.

V neděli je čekali dva favorité turnaje. První výzvou byl Tatran Prešov. Hráči z města pohádek vstoupili do souboje nekoncentrovaně, spousta z nich ještě nepřepnula z režimu spánku na denní režim.

Nejen proto Prešov na hřišti jasně dominoval a Jičín jim byl nedůstojným soupeřem. Na závěr Jičíňáky čekal již jistý vítěz turnaje, skvěle hrající Lovosice. Chlapci šli do utkání s jasným cílem, odčinit hanebný výkon z přechozího utkání. Po úvodních několika nervózních minutách kluci zjistili, že se můžou s Lovci rovnat.

Dokázali eliminovat silnou zbraň soupeře, rychlý přechod a trestali každé okénko v obraně soupeře. V brance navíc čaroval Štěřík který držel naděje Jičína na zisk bodů, což se nakonec nepodařilo. Hráči Continentalu prohráli 11:14. Po této prohře se Jičín ve vyrovnané tabulce propadl na šesté místo.

Další kvalitní prověrkou pro HBC Continental Jičín bude mezinárodní turnaj Zorno Cup, který se koná v termínu 2.2.-4.2.2018 ve Stupavě (SVK).

Sestava HBC Continental Jičín: Malach, Štěřík – Hampl, Hireš, Přibyl, Lutrýn, Brádler, Malát, Plíšek, Skopár, Voltr, Suchý, Felcman, Trenka

Konečné pořadí: 1. HK FCC Lovosice (14 b.), 2. Tatran Prešov (12 b.), 3. Dukla Praha (8 b.), 4. HC Zlín (6 b.), 5. HBC Olomouc (6 b.), 6. HBC Continental Jičín (6 b.), 7. SKKP Brno (4 b.), 8. Talent Plzeň (0 b.)