Závody výborně zahájily obě A štafety na trati 4x60 metrů. Chlapecká ve složení Jakub Ticháček, Matyáš Munzar, Tomáš Dolejší a Matyáš Filip prolétla cílem na druhém místě v čase 33,21. Ještě rychleji (32,91) běžely mladší žákyně Lucie Ulvrová, Viktorie Bártová, Kateřina Havelková a Aneta Rajmová a v krajské konkurenci si za to vysloužily bronzové medaile.

Jednoznačně největším úspěchem je zisk zlaté a stříbrné medaile ve vrhu koulí děvčat. Krajskou přebornicí se stala Pavlína Drahoňovská výkonem 9,76, o pouhé tři centimetry za ní zaostala Kateřina Havelková. Pro obě dívky jsou to nové osobní rekordy. Na šestém místě jim záda kryla ještě Lucie Ulvrová (9,12).

O úžasný výkon 147 centimetrů se postaral v soutěži výškařů Matyáš Munzar a po zásluze obsadil třetí příčku. Na osmé pozici (135) skončil ještě Tadeáš Berný. Mezi dívkami ve stejné disciplíně jsme měli šestou Annu Rejhovou (133) a desátou Viktorii Bártovou (130).

Poslední cenný kov přivezla ze svých úplně prvních závodů Kateřina Lhotáková, svěřenkyně pana Vlastimila Jenčka. Zasloužila se o to v hodu kriketovým míčkem, když zapsala výkon 44,94. V hodu oštěpem jen těsně unikla medaile Michaele Lokvencové. Ta se po zranění achilovky z dubnového soustředění vrátila k závodění obrovským zlepšením osobního rekordu na nynější hodnotu 25,62. Devátá místa si připsali v oštěpu ještě Kateřina Havelková (19,83) a Matyáš Munzar (21,02), který ale výrazně zaostal za svým letošním výkonem.

Spousta pěkných výkonů a osobních rekordů bylo k vidění i na dráze. Čtvrté místo na stopadesátce obsadil Matyáš Filip (20,42), následován na osmém místě jmenovcem Munzarem (21,42). Mezi dívkami doběhla devátá Sára Rejlková (21,39). Na nejkratším sprintu se dařilo hlavně chlapcům, kdy se hned dva probojovali do finále. Tam obsadili Matyáš Filip pátou a Tomáš Dolejší sedmou pozici. Oba ale zaostali za svými časy z rozběhů – 8,53, resp. 8,91. Na stejné trati dívek Jičín zastoupení ve finále neměl, ale celkové desáté místo brala časem 8,89 Aneta Rajmová. Na osmistovce obsadila osmou příčku Natálie Semecká (2:54,65), připravující se pod dohledem paní Jany Naušové.

Pěkných umístění dosáhla jičínská atletika také na sprintu s překážkami. Mezi dívkami jsme obsadili pátou, šestou a osmou pozici zásluhou Anety Rajmové, Viktorie Bártové a Lucie Ulvrové (10,95; 10,99; 11,40). Chlapce zastoupil Tadeáš Berný krásným osmým místem za výkon 11,53.   (az)