SKP Frýdek-Místek – HBC Jičín 28:27 (15:12). V základní sestavě jičínských dorostenců nastoupil pouze jediný hráč z loňského kádru, Drbohlav, jinak ostatní ještě vloni hráli v kategorii starších žáků. Mezi nimi byly i tři posily hostující v této ligové sezóně v Jičíně, náchodský Lipovský a jablonečtí Vraný a Matek. S tímto mladým kádrem to Jičínští nebudou mít v konkurenci ligových týmů z celé republiky zřejmě jednoduché.

V prvních minutách zápasu byla na hře obou celků patrná nervozita charakteristická v úvodu každé sezóny. Domácí házenkáři se dostali rychle do dvoubrankového vedení, Jičínští ale vzápětí po spolupráci Drbohlava s Šachlem na pivotu stav srovnali na 2:2. Dalších deset minut patřilo opět frýdeckomísteckým házenkářům, kteří se dokázali prosazovat především ze své levé strany útočné formace po nedůrazné obraně hostujících hráčů Knittla a Matouše. Ve 12. minutě tak vedli již o tři branky – 7:4. Jičínským házenkářům se ale během dvou minut podruhé podařilo vyrovnat, když zafungovala spolupráce spojek Drbohlava a M. Knittla s pivotem Šachlem. Až do 20. minuty hosté vždy vyrovnávali jednobrankové vedení domácích.

V závěrečné desetiminutovce poločasu však házenkáři Frýdku-Místku opět dokázali odskočit na tříbrankový rozdíl, nutno říci, že to ale bylo zapříčiněno jednak technickými chybami jičínských hráčů, ale i neproměňováním jasných střeleckých příležitostí. Hosté tak odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 15:12 pro domácí.

Vstup do druhého poločasu jednoznačně vyšel jičínským házenkářům. Ti dokázali během pěti minut nejenom náskok svého soupeře srovnat, ale jejich nejlepší střelec Drbohlav svoji již šestou brankou v zápase poprvé přivedl hosty do vedení. Úspěšně mu v těchto minutách sekundoval autor tří branek v řadě Matouš. Vedení však hosté dlouho neudrželi, v následující desetiminutovce nedokázali ani jednou překonat dobře chytajícího brankáře domácích. Jeho spoluhráči výborně bránili se zataženou obranou, přes kterou se výškově menší hráči Jičína nedokázali prosadit. Stav v polovině druhého poločasu byl pro hosty z Jičína krajně nepříznivý, 23:17. Následovalo tedy několik změn v útočné vazbě a oddechový čas hostujících trenérů.

Po něm se konečně z dálky střelecky prosadili Šachl a Drbohlav, domácí byli nuceni opět svoji obranu vysunout, a to byla chvíle pro pivota Honejska, jenž se třikrát během několika minut zapsal do střelecké listiny. V těchto chvílích se Jičínští také výrazně zvedli v obraně, ta začala fungovat tak, jak si trenéři představují. Několika výbornými zákroky podpořil výkon hostí i brankář J. Knittl. Ve 23. minutě druhé půle prohrávali hosté pouze o jedinou branku 24:23. Dokonce mohli i vyrovnat, ale L. Šachl neproměnil sedmimetrový hod. Závěr zápasu pak přinesl dramatické okamžiky na obou stranách, ale jičínským házenkářům se již vyrovnat i přes bojovnost a veškerou snahu nepodařilo. Domácí tak zvítězili těsně 28:27.
V dresu Jičína se podle očekávání dařilo Drbohlavovi, který téměř celý průběh zápasu dirigoval hru hostujícího celku a byl i jeho nejúspěšnějším střelcem. Pochvalu za útočnou aktivitu zaslouží i M. Knittl a Matouš. V obraně si své odvedli L. Šachl a Vraný.

Fakta: Rozhodčí: Fiala, Paululík. Sestava a branky HBC Jičín: J. Knittl – Drbohlav 9, Matouš a M. Knittl 5, L. Šachl 4, Honejsek 3, Lipovský 1, Matek, Farkaš, Sobotka; Vraný. Sedmičky: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 1 – 1; ČK: 0 – 0. Sled branek: 2:0, 2:2, 4:3, 8:7, 9:9, 13:11, 15:12, 16:13, 16:17, 23:17, 24:23, 26:25, 28-27. Diváci: 50.

Další zápas čeká Jičín na domácí palubovce v neděli 25. září, kdy od 13.00 hodin přivítá házenkáře z Velké Bystřice.  (hbc, re)