SK Velká Bystřice – HBC Jičín 35:33 (18:18). Úvodní minuty zápasu patřily jednoznačně jičínským házenkářům, kteří jednoduše v útoku přecházeli přes vysunutou obranu domácích a brzy se ujali tříbrankového vedení. To si udržovali až do 20. minuty prvního poločasu. Náskok mohl být i větší, kdyby hosté proměnili celou řadu dalších střeleckých příležitostí a pokud by také lépe fungovala jejich obrana. Ta bohužel dovolovala velkobystřickým dorostencům dostávat se bez větších potíží na brankoviště a střílet laciné branky. Střelecky se v jičínském dresu prosazoval především Drbohlav, nakonec nejlepší střelec zápasu. V poslední desetiminutovce poločasu se Jičínští dopustili rovněž celé řady technických chyb a ztrát a domácí tak vyrovnali na poločasových 18:18. O tom, jak pracovala obrana hostujícího celku z Jičína, dokládá osmnáct obdržených branek v jejich síti. A to ještě brankář Rejha několik příležitostí domácích zlikvidoval.

Nástup do druhého dějství jičínským hráčům vůbec nevyšel. Čtyřikrát během úvodní pětiminutovky inkasovali a domácí se tak dostali do herní pohody. Hráči Jičína pak kupili chybu za chybou a nepředváděli výkon, na který určitě v této sezóně mají. Když už se jim pak podařilo přeci jen snížit na rozdíl jedné branky, zaúřadovali na hřišti rozhodčí, kteří několika spornými verdikty ovlivnili průběh utkání v neprospěch hostujícího celku. Domácí si tak i nadále udržovali několikabrankový uklidňující náskok. Přesto házenkáři Jičína v závěru ještě utkání přeci jenom zdramatizovali, když využili několik za sebou jdoucích technických chyb domácích a snížili pět minut před koncem zápasu na rozdíl jedné branky 31:30. Navíc v obraně získal Šolc další míč a mohl vyrazit do rychlého útoku. Při tom ale zbytečně zadribloval k postranní čáře a s míčem se dostal do autu. Domácí se tak opět dostali k míči a vstřelili rozhodující gól zápasu.

Házenkáři Jičína svým výkonem nepřesvědčili a odjížděli tak bez bodu, protože moc dobře věděli, že tentokrát porazili sami sebe. Z jednotlivých hráčů lze pochválit za střeleckou úspěšnost Drbohlava a Špiku, v obraně se dařilo již tradičně Musilovi, spolehlivě zachytal brankář Rejha. Ostatní hráči zůstali svým výkonem za očekáváním.

Fakta: Rozhodčí: Dalajka, Šohaj. Sedmičky: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 1 – 3. ČK: 0 – 0. Sestava a branky HBC Jičín: Rejha, J. Knittl – Drbohlav 11, Špika 8/2, D. Musil 5, Krček, Pekař a Šolc po 3, Sobotka, Kozubík, Farkaš, Blaschke, Krejčí, Hájek. Diváci: 126. Sled branek: 1:2, 3:6, 7:10, 10:13, 14:14, 16:15, 17:18, 22:18, 26:22, 29:24, 30:28, 31:30, 35:33.

Další zápas čeká jičínské mladší dorostence tuto sobotu 10. října, kdy doma přivítají od 11 hodin vedoucí celek tabulky, Sokol Nové Veselí.    (hbc)