Mistrovství ČR kadetů a školní mládeže v boxu
Pátek 11. března: Vylučovací boje (15.00). Sobota 12. března: Semifinálové boje (14.00). Neděle 13. března: Finále (9.15).

Jedním z horkých favoritů na zlatou medaili v kadetech je František Bradáč (ročník 2000, váha 57 kg), kterého zdobí třikrát titul mistra ČR, je vítězem několika mezinárodních turnajů, skončil na devátém na mistrovství světa kadetů. Jeho bratr Antonín Bradáč (ročník 2002, váha 44 kg) se může pochlubit dvěma medailemi z mistrovství ČR školní mládeže, stříbrnou a tou nejcennější, tedy titulem mistra ČR.

Nechybí mu ani vítězné trofeje z mezinárodních turnajů. Za povšimnutí stojí dva borci, kteří nejsou tak zkušení jako bratři Bradáčovi, ale mají za sebou několik utkání. Úplnými benjamínky nejsou, avšak mistrovství republiky bude pro ně takovým křestem ohně. Oba startují v kategorii kadetů, jsou to Šimon Klička (váha 57 kg) a Tadeáš Horčička (váha 80 kg). „Přijďte povzbudit jičínské chlapce v bojích o medaile mezi provazy magického čtverce, budou to potřebovat," zní z tábora jičínského boxu.

Do ringu přovedou jičínské borce trenéři Bedřich Doležal ml. s Miroslavem Janďourkem, kteří pevně věří, že pro chlapce vytvoříte domácí prostředí.  (bd, re)