Tato soutěž se dříve jmenovala Rallye Vysočina a jejími centry byly Okříšky a Telč. Zmiňovaná soutěž je zařazena do mistrovství republiky ve sprintrally a Poháru České republiky v rally. Oficiálně se přihlásilo sto pět posádek. Pro ně je připraveno devět rychlostních zkoušek, které se jedou ve třech úsecích a mají název Český Rudolec, Radíkov a Návary.¨

Celkem trať měří 229 kilometrů a rychlostní zkoušky z toho činí 62 km. Start ve Slavonicích je v 8.30 hodin, vítězná posádka přijede na cílovou rampu krátce po šestnácté hodině.

Mezi největší favority patří Kostka (Citroën WRC), Tomaštík (Subaru WRC), Trněný (Škoda Fabia WRC), Odložilík (Mitsubishi WRC) nebo Peták a Sýkora. Z východočeských posádek se na start postaví: Petr – Straková (Honda), J. Urban – Švec, P. Urban – Svoboda (obě dvojice Škoda Fabia), Šimurda – Dlouhý (Škoda 130 LR).

V dubnu se ještě pojede druhá soutěž mezinárodního mistrovství České republiky Rally Šumava Klatovy (18. – 20. 4.) a druhá soutěž zařazená do mistrovství republiky ve sprintrally Galaxy GRS Rally Lužické hory v Hrádku nad Nisou (27. dubna). ⋌(pv)