Všichni účastníci si tedy užili pokusů a střel mezi stromy, obtížné dohrávky na skalách, či na zemi plné šišek do jamky (ta se nehloubí, ale prostor jamky o průměru 1 m je pouze vymezen provázkem).

Výrazná jičínská stopa
V náročném, členitém terénu žádná z deseti jamek základní části nedosáhla 100 m, přesto padl velký počet sněhuláků, neboli osmiček, více ran na jednotlivých jamkách totiž nelze zahrát.

Ze zástupců sedmi klubů se pod dvaačtyřicet úderů dostali pouze dva hráči se shodným výkonem osmatřiceti úderů – předseda asociace F. Šrámek z Prahy, ale hrající za Litvínov a jičínský hráč Míra Jedlička, který si velmi pomohl šťastným esem, neboli hole-in-one, jamkou na jediný úder. I další jičínští golfisté se připravovali na finálové tři jamky z předních pozic, a tak se s dobrým pocitem čekalo, až přejde prudký déšť a začne závěrečná část.
Zvyšování obtížnosti jamek pro finále, jak je tradicí, bylo už zbytečné, a tak se hrálo pouze na mírně přestavěné jamky.

Na prvních dvou jamkách Šrámek ztratil dva údery, ale nadějný náskok Jedlička na poslední jamce promarnil, a tak došlo na napínavý rozstřel. Rozstřely se konaly rovnou dva, neboť i o třetím místě se muselo rozhodnout mezi dvěma hráči, jičínským Petrem Berným a mosteckým R. Hodkem, hrajícím ale za Prahu.

Bronz nakonec šťastnou střelou z dálky získal Hodek a P. Berný se musel spokojit pouze s medailí za nejlepšího seniora. Rozstřel o první místo nakonec vyhrál M. Jedlička – 49 (38+11), kterého naštěstí nerozhodila zbytečná chyba na poslední finálovce.

Další pořadí: 2. F. Šrámek (EGC WC Litvínov) – 49 (38+11), 3. R. Hodek (Akce Praha) – 57 (46+11), 4. P. Berný – 57 (42+15), blízko nejlepších skončil i šestý Vratislav Jedlička – 59 (47+12) a Milan Raulím – 62 (49+13) si štěstí mezi stromy moc neužil a skončil těsně za desítkou na jedenáctém místě.
V soutěži klubů se po dlouhé době podařilo jičínským hráčům porazit nejpočetnější Dobrušku a tím si mírně upevnili čelní pozici v žebříčku. Pořadí: 1. Exgolf Jičín 285 b., 2. KEG Dobruška 270 b., 3. Akce Praha 186 b. atd.

Více o turnaji a crossgolfu na internetových stránkách České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz.    (gmj)