Vedle domácího družstva startovaly ještě celky Klatov a Frýdku-Místku. Pro trenérskou dvojici – Pačáka Ríšu Urbana a jičínskou trenérku Táňu Voňkovou, to byla možnost porovnat si výkony děvčat s týmy mimo oblast východních Čech. Pro toto společné družstvo, jehož cílem je minimálně zopakovat loňské 5. místo na Národním finále mladších minižákyň, které se letos uskuteční ve dnech 2. až 4. května v Jičíně, to byla výborná možnost prokázat si svoji výkonnost v utkáních.

A lze říci, že ji prokázalo k plné spokojenosti, jak obou trenérů, tak i mladých basketbalistek. Spojený tým novopackých a jičínských dívek všechny tři soupeřící družstva převyšoval o třídu a ukázal tak, že na jičínské mistrovství České republiky bude dobře připraven. Turnaj byl hrán systémem každý s každým a navíc ještě zápas o konečné umístění.

BSK Jičín/Sokol Nová Paka – BK Kralupy Junior 87:25 (20:8, 40:13, 66:23). Domácí tým pořadatelů nestačil reagovat na rychlý přechod soupeřek z obrany do nebezpečných protiútoků a spolu s výbornou obranou zápas dospěl k jednoznačnému vysokému vítězství. Všetečková 13, Velichová a Drbohlavová 12, Finková a Rudolfová po 8, Linhartová a Vítova 7, Voldánová a Ponikelská 6, Černá a Nechanická 4, Vrabcová, Valentová, Krčková.
Sokol Nová Paka/BSK Jičín – Frýdek Místek 90:37 (18:6, 44:18, 70:25). Ve druhému utkání si děvčata, hrající s velkou chutí, zopakovala výkon z úvodního zápasu. Všetečková 18, Vítová a Drbohlavová 14, Finková 12, Velichová 8, Rudolfová 6, Nechanická, Ponikelská a Linhartová po 2, Černá, Krčková a Voldánová 2, Vrabcová a Valentová.

BSK Jičín/Sokol Nová Paka – BK Klatovy 92:32 (21:12, 46:17, 71:28). V utkání s dosud neporaženým celkem BK Klatovy bylo jasné, že se společný tým bez ohledu na výsledek střetne s tímto družstvem ještě jednou o celkové prvenství v turnaji. Hra soupeřek byla založena na individuálních dovednostech dvou hráček, které nastřílely většinu bodů svého týmu, ale jejich výkon zdaleka nemohl stačit na kolektivní hru našich děvčat. Finková 20, Vítová 17, Velichová a Linhartová 10, Všetečková 9, Drbohlavová a Černá po 6, Ponikelská, Krčková a Voldánová po 4, Rudolfová 2, Vrabcová, Valentová, Nechanická.

BSK Jičín/Sokol Nová Paka – BK Klatovy 85:30 ( 22:11, 38:13, 61:27). I v tomto finálovém utkání potvrdila naše děvčata svoji jasnou převahu a bez problémů zvítězila. Vítová 22, Drbohlavová 11, Finková 10, Linhartová 9, Všetečková 8, Velichová 6, Krčková 5, Ponikelská, Rudolfová a Voldánová po 4, Nechanická , Vrabcová, Valentová.

Střelecky se na turnaji nejlépe dařilo Adéle Vítové (54 bodů), Kačce Všetečkové a Anetě Finkové (52), Klárce Drbohlavové (45), Charlottě Velichové (34) a Elišce Linhartové (30.).

„Za předvedenou hru patří dík všem hráčkám, a to i těm mladším, které hrály za toto družstvo poprvé. Na závěr turnaje proběhlo slavnostní vyhlášení, při kterém děvčata obdržela pohár a diplom za první místo. Pořadatel vyhlásil nejlepší hráčky jednotlivých družstev z našeho týmu Kačku Všetečkovou," řekl k úspěšnému turnaji spokojený trenér Ríša Urban.   Míla Pour