Ve Slušovicích se sešla početná a kvalitní konkurence. Pět erzet nejlépe zvládli Tomáš Kostka s Ladislavem Kučerou na voze Ford Fiesta WRC a na stupně vítězů je doprovodili Odložilík s Turečkem a Černý s Černohorským. „Původně jsme startovat neměli, ale kluci z našeho týmu si to vyloženě přáli a navíc jsme měli možnost otestovat novou převodovku," přibližuje účast dvojice Štolfa – Hawel spolujezdec a pokračuje: „Byla to moc pěkná rallye – přijeli jsme, odtrénovali a krásně si zazávodili. Vše z pořadatelského hlediska velmi dobře připravené a celá soutěž se odehrála v relativně krátkém čase. A test převodovky se také vydařil."

Do cíle dorazilo padesát šest dvojic ze šedesáti sedmi odstartovaných. Na velice solidní třicáté čtvrté příčce se objevila podkrkonošská posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel s vozem Škoda 130 RS. Ta zároveň získala ocenění jako druhá nejlepší posádka skupiny a vyhrála třídu 17.

„Trať erzet byla značně uklouzaná, v místech ´kato-vání´ i znečištěná od blátíčka, a to Jindrovi evidentně sedělo. Na první erzetě jsme udělali hodiny, takže menší časová ztráta, ale pak jsme jezdili stabilní časy, které nás posouvaly dopředu. O vyrovnanosti svědčí, že třeba na erzetě Fagus Lípa jsme zajeli jednou čas 4:22,4 a ve druhém průjezdu 4:22,2," popsali účastníci jezdecké posádky. Ta letos celkově obsadila druhé místo ve třídě 17, i díky důstojné rozlučce s letošní sezónou. Svůj start brali rovněž jako poděkování sponzorům a celému doprovodnému týmu. Nyní oba již netrpělivě vyhlížejí sezonu 2016. O tom, kterých soutěží se zúčastní, rozhodnou až po definitivním oznámení termínového kalendáře.

Výsledky Štolfy v sezóně 2015

VALAŠSKÁ RALLY
35. absolutně, 17. RSS, 1. třída 17

RALLY ČESKÝ KRUMLOV
odstoupení (převodovka)

RALLY VYŠKOV
odstoupení (převodovka)

RALLY BOHEMIA
16. v ME, 8. M ČR HA, 2. v E1

RALLY AGROPA
32. absolutně, 21. RSS,
1. ve třídě 17

STAR RALLY ZLÍN
6. absolutně, 3. v HA1

RALLY JESENÍKY
39. absolutně, 23. RSS,
1. ve třídě 17

RALLY VSETÍN
odstoupení (převodovka)

MIKULÁŠ RALLY
34. absolutně, 1. ve třídě 17 

(vyd, jp)