Cenné úspěchy:
Jičín má ve svých řadách skvělého sportovce a mistra České republiky. Pokud by měl někdo zájem o tento krásný, tvrdý a nejrychleji se rozvíjející sport na světě, může Michala kontaktovat.

Toto mistrovství je velmi náročné tím, že borci postupují do dalších zápasů turnajovým pavoukem a v jednom dni mohou absolvovat i několik náročných zápasů.

Co rozhodlo

Michal se připravoval velmi tvrdě v domácím teamu a dojížděl i na ostré sparringové tréninky do klubu Good Luck Gym HK k Patriku Kinclovi a do Prahy k Michalu Hamršmídovi. Dále pak podstupoval kondiční a silové tréninky, kdy postupně přidával kardio a vytrvalostní tréninky, čímž zvyšoval svoji fyzičku. Držel tvrdou dietu, protože musel shodit devět kilogramů, aby mohl nastoupit do váhové kategorie – 93 kg.

Vše začalo v sobotu den před závody, kdy Michal odjel do Prahy na oficiální vážení, navážil krásných 92,5 kg, a tak mohla přijít zasloužená odměna v podobě pořádného jídla. V neděli Michal odjížděl do Prahy se značnou nervozitou. Na šampionátu startovala česká amatérská špička v šesti váhových kategoriích. V Michalově váhové kategorii bylo přihlášeno pět zápasníků. V semifinálovém zápase dostal za soupeře bojovníka z Havlíčkova Brodu a po podání rukou v oktagonu (zápasnická klec) se do sebe bojovníci pustili.

Soupeř Michalovi nejdříve zasadil kop na nohu, poté na žebra, ale Michal si vše pokryl a nastoupil do protiútoku. Po tvrdém levém háku, který soupeřem otřásl, ho srazil na zem, ihned rozjel velkou smršť ran na hlavu a tělo. Po chvíli, kdy soupeř nebyl schopen tento útok odvrátit, byl očividně otřesen, rozhodčí mezi oba bojovníky skočil a zápas ukončil pro jasnou Michalovu převahu.

Zdraví zápasníků je totiž nejdůležitější. Po tomto zápase si byl Michal vědom, že není něco v pořádku s jeho rukou. Následným vyšetřením lékaře byla zjištěna zlomenina kloubního pouzdra na levé ruce. Byl však odhodlaný pokračovat v boji o titul a i přes zranění nastoupit do dalšího zápasu. Trenéři Tomáš Brixí a Karel Janeček mu zranění zatejpovali, aby mohl pokračovat v turnaji. Teď už Michala čekalo finále, ve kterém měl za soupeře nebezpečného Jana Bezoušku z Pardubic.

Po zhruba hodinovém oddechu se Michal začal znovu rozehřívat, pustil si svou oblíbenou muziku do sluchátek a dostával se do psychické pohody. Ve chvíli, kdy bylo vyhlášeno finále jeho kategorie, byl naprosto koncentrovaný a s chutí zápasit vlezl do klece. Pozdravil se s rozhodčím, kterým byl Jan Voborník a po vyslechnutí pokynů mohl začít finálový zápas o šampiona České republiky. Michal na nic nečekal, vlétl na soupeře a krásným porazem ho srazil k zemi. Po chvíli, kdy rozdal pár tvrdých ran, si udržel pozici side.

Soupeř se protočil zády, Michal si ho ihned zaháčkoval nohama a čekal na jeho reakce. Využil nepozornosti soupeře, ihned nasadil páku tzv. Armbar a po necelých dvou minutách zápas ukončil upáčením ruky, kdy soupeř byl nucen to vzdát.

Michal s velikou radostí skočil na klec a vyjádřil tak dík svým fanouškům, kteří ho přijeli podpořit. Po vyhlášení se stal oficiálně historicky prvním amatérským Českým šampionem MMA ve váze -93 kg a kvalifikoval se tak na květnové mistrovství Evropy v MMA v ázerbájdžánském Baku, kde bude reprezentovat naši republiku. Město Jičín má tak ve svých řadách skvělého sportovce a mistra České republiky.

Michal chce poděkovat svým teamovým trenérům, sparringpartnerům, Patriku Kinclovi za podporu na šampionátu a všem kteří ho podporují, pomáhají mu a věří mu. Pokud by měl někdo zájem o tento krásný, tvrdý a nejrychleji se rozvíjející sport na světě, ať Michala kontaktuje na jeho osobních fb stránkách, nebo na fb MMA Team Jičín. Informace o tomto šampionátu a více, na stránkách české MMA asociace www.csmma.cz .   (mma)