Velice vydařený vstup do druhé části 3. ligy mužů se podařil hráčům SKK Jičín B, kteří předvedli třetí nejhodnotnější týmový výkon kola. Lepší byli jen soupeři v České Třebové, kde Bohušovice předvedly, jak se má hrát v druhé lize.

Jičín B zahájil záchranářské práce proti Lokomotivě Trutnov v pozměněné sestavě, když se v „jarních" bojích bude muset obejít bez nejlepšího hráče týmu podle průměru v podzimní části Agatona Plaňanského st. (ten je novou posilou A týmu) a minimálně v úvodu soutěže bez zraněného Pavla Kříže. Do sestavy se však vrací, po pracovním pobytu v zahraničí, zkušený Vladimír Pavlata a z C týmu přichází Martin Mazáček.

A Mazáček se uvedl excelentně, když společně s Pavlem Loudou předvedli úvod z říše snů. Společně dosáhli na 1210 shozených kuželek! Mazáček docílil nového osobního rekordu 606 shozených kuželek a Louda přidal 604! Jičín tak vedl 2:0 o plných 154 kuželek! Prostřední část mu však vůbec nevyšla a hosté se vrátili vyrovnáním skóre na 2:2 do boje o remízu. Ještě třicet hodů před koncem mohli reálně pomýšlet na bod, naštěstí Vladimír Řehák ukázal své zkušenosti a výhrou 552:532 nad Kratochvílem získal klíčový třetí bod pro domácí, kteří se tak mohli radovat z první výhry letošního ročníku a to poměrem 5:3 (3330:3248).

V sobotu se rezerva SKK představí na půdě jednoho z předních týmů soutěže SK Kosmonosy. ⋌(jk)