Jak takhle těsná porážka bolí?
Bolí hodně. Myslím si, že náš výkon byl na dva body. Bohužel jsme v přesilovkách dvakrát netrefili prázdnou branku a ani poslední akci zápasu jsme nevyužili, proto jsme bez bodu.

Přitom jste ještě tři minuty před koncem vedli.
Celý druhý poločas se skóre přelévalo. Většinou jsme vedli a Plzeň dotahovala. Je to smolná prohra a bude bolet, protože kluci předvedli výborný výkon, za co je musím pochválit. Štěstí nám nepřálo. Musíme být příště chytřejší.

Případným ziskem bodů jste se mohli výrazně přiblížit play off, je to o to horší?
Kdyby jsme bodovali, tak vzhledem k ostatním zápasům mohla být naše situace vyřešená, ale na kdyby se nehraje. Doufám, že nám výkon dodá sebevědomí na utkání s Karvinou.

Vám se v sezoně tolik nedaří druhé poločasy, čím to je?
Měli bychom trénovat pětkrát týdně, ale to se v naší situaci nedá. Poté nám dochází síly.

18. KOLO:

M.A.T Plzeň HBC Ronal Jičín 23:22 (12:12)

Nejvíce branek: Ivancev 7/1, Šafránek 4, Cvikl 4 Král 6/4, Drbohlav 4, Šulc 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/2 4/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 460.

Bylo to znovu drama až do samotného závěru. Házenkáři Jičína, ale tentokrát koncovku zápasu nezvládli, když ještě tři minuty před koncem vedli o jednu branku. Nakonec však museli skousnout smolnou těsnou porážku 22:23.

CO ROZHODLO

Utkání bylo vyrovnané až do samého závěru. Ani jeden z týmů nedokázal během celého utkání odskočit do většího než dvoubrankového náskoku. Jičín, ale jako už po několikáté nezvládl druhý poločas. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, avšak v rozhodujících chvílích byla Plzeň trpělivější a v bráně měla skvělého Jana Štochla, který předvedl mnoho důležitých zákroků. V poslední minutě mohl srovnat stav Král, ale ztroskotal na skvělém Štochlovi.