Druhé Šipkohraní sezony, jehož program nabízel vyžití všem věkovým kategoriím, uspořádala pod záštitou Unie šipkových organizací ČR tělovýchovná jednota ČAKS Severovýchodní Čechy ve spolupráci s Oblastním šipkovým svazem Východních Čech.

Odjížděli spokojeni
Příjemné prostředí přivítalo na 150 účastníků, čímž se zapsalo na první místo historických tabulek. V Královéhradeckém kraji se nikdy neobjevilo na akci takového významu více dospělých jako právě v Jičíně. A to Jičínsko patří paradoxně k oblasti, která je v kraji jednou z nejmenších, co se počtu registrovaných šipkařů týká.

Start celého programu obstaraly děti. Z reprezentantů severní části Královéhradecka si nejvíce medailí odvezla do Trutnova Aneta Mikundová, která nejprve brala bronz v hlavním turnaji regionálním masteru a poté dokonce zlato ve vloženém místním openu. Mezi nejmladšími se pak prvenstvím blýskl David Záruba z Libáně.

V průběhu mládežnických soutěží se k terčům postavili také dospělí. Nejviditelnější byly trikoty domácích Masérů z Veselky. Například v singlech posbírali celou polovinu cenných kovů. Stejně si vedli i v mužských párech. Z jejich reprezentantů byli těmi nej Hana Bělobrádková a Karel Sedláček, kteří dominovali oběma turnajům, tedy dvojicím i jednotlivcům. Dvě medaile si na krk pověsili dále Lenka Drtilová (Baník Žacléř) a další Masér z Veselky Josef Spálenský. Zatímco Drtilová oslavila krom bronzu v singlech kov nejcennější v párech, Spálenský se zlata nedočkal, když skončil druhý v jednotlivcích a třetí ve dvojicích.

O nepříliš vídaný jev se postaraly Andrea Rolcová z českoskalických Honey Bears a Eva Váňová z vrchlabského Rally baru. Obě dámy neměly do dvojic parťačky, proto těsně před startem turnaje spojily své síly a výsledkem společného snažení byla stříbrná medaile. Se soutěží se krásně popasoval Josef Klika (Truhles HK), když se mu povedlo hned dvakrát v turnaji porazit reprezentanta republiky Pavla Drtila a získal bronzovou příčku. ⋌(vb)