AREÁL. Pořadatelé se jako každý rok snažili o vylepšení areálu. A opět se to podařilo. U kurtu číslo čtyři je, podobně jako na dalších, vybudována zámková dlažba, je postaven sklad materiálu a výrazně rozšířena betonová plocha pod velkokapacitním stanem, která slouží i pro večerní zábavy. A Dřevěňáci mají i další plány, když vyjde dotace, bude v příštím roce stát v areálu zcela nová budova se sociálním zázemím.

REPREZENTANTI. Mužské áčko se připravuje v blízkém Hradci Králové. Trenér Šmejkal ale dal hráčům na víkend volno s tím, že ho mají využít ke startu ve Dřevěnici. A tak například Veselý a Král pomohli Humrům vyhrát turnaj, představili se i Holubec, Bartoš a Finger. Na turnaji se pod vedením ústředního trenéra Zacha předvedla i kompletní reprezentace ČR kadetů, zahráli si mezi dospělými a vůbec si nevedli špatně!

POČASÍ. Jako v tropech se účastníci turnaje mohli cítit celou sobotu. Zejména večer to bylo markantní. Však toho také účastníci turnaje patřičně využili a sobotní tancovačka proto byla velmi dlouhá. Dokonce byla možnost nocovat pod širákem a byla to paráda! V neděli pokračovala „Sahara" až do oběda. Pak už pořadatelé čím dál tím nervózněji sledovali mobily s aktuálním počasím, kde to vůbec nevypadalo dobře. Dostávali jsme telefonáty třeba z Pardubicka, kde už řádily silné bouřky. A tak jsme finálové utkání extraligy mužů a televizní přenos maximálně urychlovali. Nakonec vše vyšlo, bouřka Dřevěnici zázračně minula, hře škodil jen silný nárazový vítr. V podvečer se dokonce vyčasilo a nedělní program byl dohrán za ideálního stavu kurtů. A tak jsme si říkali, že Pán Bůh zřejmě musel volejbal někdy hrát, když nám takto pomohl.

CELEBRITY. Jako první dorazila bývalá volejbalová reprezentantka Eva Emingerová a současná velká jazzová hvězda. V kategorii seniorek pomohla družstvu ČZU (Čůzy) uhrát druhé místo, pořadatelům v klubovně nádherně zazpívala a slíbila, že by ve Dřevěnici třeba udělala koncert. Uvidíme, je to moc a moc lákavé! Přijel, už také tradičně, herec Josef Dvořák, mimochodem obrovský fanoušek fotbalové Bohemky. A tak jsme si zde mohli notovat, jak krásně se v posledním ligovém kole Bohemka a Slavia zachránily a jak to v nové sezoně bude určitě o sto procent lepší…

ROZHODČÍ. Extraligové týmy potřebují i extraligové rozhodčí. Proto při Volejba-lové Dřevěnici organizuje komise rozhodčích Českého volejbalového svazu už řadu let kvalifikaci do nejvyšších soutěží. Stejně tomu bylo i uplynulý víkend, představilo se 18 adeptů, tři nejlepší se dostali na listinu „A", mezi nimi i Jiří Kmoníček z nedaleké Velké Jesenice, šest dalších na „a" listinu. TELEVIZE. I letos se hrálo za přítomnosti televizních kamer. Z finále extraligy byl natočen záznam, který bude – termín zatím neoficiálně – vysílán v pondělí 11.srpna. Je to výborná propagace volejbalu, regionu i Dřevěnice a televizáci do Dřevěnice opravdu rádi jezdí nejen proto, že jim zkušení pořadatelé za ta léta dokáží se vším maximálně pomoci ale třeba i za vynikajícím jídlem – prostě vaří Kuželka a spol.!

VETERÁNI. Na Volejbalové Dřevěnici se tato kategorie hraje už od roku 1968. Je to setkání bývalých reprezentantů, ligových hráčů ale i borců z krajských soutěží. I když si na kurtech naprosto nic nedarují, společné posezení večer bývá naprosto úžasné. Letos se ke čtyřicátníkům přidaly i stejně stará děvčata a také muži přes padesátku.

RADIM. Sousední tělovýchovná jednota spolupracuje už od roku 1973 a tak se na jejích kurtech odehraje řada zápasů. Nyní v sobotu to bylo například 18, což by i tak napjatý program (utkání končilo se ve 22.10) prodloužilo zhruba o dva na kurt, tedy o dvě hodiny nebo by pořadatelé museli hrát třeba jen na dva sety. Radimští dělají i vlastní občerstvení a tak se hráči často přou, kde jsou lepší obložené chleby či kde točí kvalitnější pivo. Díky za takovou konkurenci !

POHÁR ŘEDITELE. Generální ředitel Českého rozhlasu Praha Peter Duhan věnoval pohár nejlepšímu ženskému týmu, což byla Slavia Praha. Předala ho v zastoupení Lada Klokočníková z Hradeckého rozhlasu. Pro děvčata velice příjemné překvapení!

SPORTUJ S NÁMI. Příští víkend bude výrazně orientován na akci Sportuj s námi. Česká unie sportu do ní zahrnuje celou řadu veřejně přístupných akcí a Dřevěňáky těší, že oni jsou pilotním projektem. Součástí bude i účast předsedy ČUS Miroslava Jansty a zástupce uvažovaného generálního sponzora Českých drah. S velkou pravděpodobností přijede i olympijská vítězka ze Soči Eva Samková (snowboarding) na improvizovanou autogramiádu !
SÁZKA NAKONEC. Miloš Dolejší, který odehrál řadu druholigových sezon za Dřevěnici a který se nyní zotavuje z nepříjemného zranění, slíbil, že pokud s týmem vyhraje kategorii II. ligy mužů, požádá svoji vyvolenou Veroniku o ruku. Snad i proto jeho spoluhráči o vítězství tolik bojovali a podařilo se ! Dřevěnice ve finále porazila 2:0 TJ Turnov.

Tak takhle to chodí při Volejbalové Dřevěnici. Přijeďte se přesvědčit tento víkend a třeba si i zahrát. K dispozici vám budou hned čtyři kategorie a o vaši pohodu se postarají pozorní pořadatelé.  Václav Nidrle