Olympiádu v tomto roce pořádal Ústecký kraj, jednotlivé disciplíny se konaly v různých městech. Hokej se hrál v Chomutově a Litvínově, krasobruslaře hostil Most, běh na lyžích se odehrával na Cínovci a alpské disciplíny ve Skiareálu Klínovec. V konkurenci nejlepších závodníků ostatních krajů si reprezentanti z Královéhradecka vedli velice dobře, domů si z olympiády přivezli šest zlatých, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí a celkově tak Královéhradecký kraj zaujal třetí místo. Dařilo se hokejistům, biatlonistům i běžkařkám.

Výkon Aleny Labaštové, která trénuje pod hlavičkou Racing Teamu Záhrobský, byl ale výjimečný. Zvítězila totiž ve všech třech alpských disciplínách – vyřazovacím závodě, slalomu i obřím slalomu a z olympiády si přivezla tři zlaté medaile. „Z olympiády mám skvělý pocit a jsem ráda, že se mi podařilo zvítězit – olympiády jsem se účastnila poprvé v životě. Spokojený je i trenér a je krásné, jak mi vítězství přátelé, rodina, prostě všichni přejí a radují se se mnou," vylíčila své dojmy mladá závodnice. K lyžování ji přivedli rodiče. „I když jsme oba zaměřeni na jiné sporty, na sněhu jsme byli s dětmi často, dceru lyžování chytlo a je dobře, že jí to vydrželo. Z jejího úspěchu se samozřejmě radujeme – úspěchy dětí vždycky potěší," říká Alenina maminka Romana.

Pochvalami nešetřil ani trenér Petr Záhrobský mladší, zároveň ale na budoucnost nadějné lyžařky hledí realisticky: „Je skvělé, že Alena zvládla ve všech třech disciplínách potvrdit roli favoritky – to je velice těžké. Nyní je potřeba, aby na sobě dál pracovala a aby ji lyžování nepřestalo bavit. Na dlouhodobé plány, jako je třeba její účast v mezinárodních soutěžích, je ještě brzy, i když bychom si to jistě oba přáli," zhodnotil trenér Záhrobský.

Příští Olympiáda děti a mládeže se má konat v roce 2018. Pokud bude Alena Labaštová nominována, bude už závodit v kategorii starších žákyň.