Eliška absolvovala soustředění s oddílem, které se jako každý rok konalo v chatě Kuprovka na zadních Renerovkách. Naštěstí je to v dostatečné nadmořské výšce, takže sněhové podmínky tam byly vynikající. „V současné době jsme jezdili s Eliškou trénovat na Horní Mísečky, kde jsou pravidelně udržované běžecké stopy, termíny běžkařských závodů se pomalu přiblížily, ale sněhové podmínky jsou moc špatné," říká otec Luděk Peterka, který ještě stíhá roli trenéra.

První závody se měly jet ve Vrchlabí, ale zatím není rozhodnuto zda a kde se budou konat, o den později ve Vysokém nad Jizerou, ale nakonec přišel verdikt o jejich přeložení na Horní Mísečky, ani ve Skuhrově v Orlických horách se v závěru roku nejelo.

Závod ve Vysokém nad Jizerou byl z důvodu špatných sněhových podmínek přeložen na Mísečky. Eliška Peterková tam skončila šestá, což je v konkurenci s Libereckým krajem slušný výsledek. Kilometrovou trať zvládla za 4:02,1 min. V posledních dnech se potýkala s nachlazením, a tak s takovým výsledkem může být spokojená. Další lyžařský závod je na programu 4. ledna 2014 v Trutnově, ale i o jeho konání jsou pochybnosti.

Eliška si tak znovu nasadila tretry a absolvovala Silvestrovský běh na Pecce. Sešla se tam rekordní účast běžců, okolo sedmdesáti. Eliška tam uspěla, otec Luděk Peterka skončil ve své kategorii druhý, když vyhrál jeho kamarád František Buřil.