Tento tradiční pořadatel připravil pohárový závod již po padesáté. Nestor českého cyklokrosu a ředitel závodu v jedné osobě, Ladislav Kubín, opět nezklamal a postavil jednu z nejzajímavějších tratí letošního ročníku s několika náročnými výjezdy a zajímavými technickými pasážemi. Tentokrát bylo k závodníkům příznivé i počasí a na trati se sešla pěkná divácká kulisa.

Ve velice sledované kategorii junior reprezentoval náš region jičínský Lukáš Kunt (Remerx Merida Team Kolín) a závod se mu opravdu vydařil. Skvěle odstartoval, první dvě kola se pohyboval ve skupině bojující o bronzovou příčku. Pak svým soupeřům v jednom z výjezdů nastoupil, strojovým tempem se postupně vzdaloval a dosáhl tak letos nejlepšího umístění mezi juniory, když projel cílem jako třetí v pořadí. Svým výkonem si tak řekl o nominaci na Světový pohár, který se pojede následující víkend v belgickém Koksijde a závod série Superprestige v holandském Gietenu. „Dneska se mi jelo opravdu dobře, seděly mi zdejší kopce a trať je naprosto perfektní, škoda že se tady nejela „Evropa," sdělil v cíli Lukáš dojmy ze závodu.

Hned následující den se kolotoč Českého poháru v cyklokrosu přesunul o 150 km na severozápad, do města Chomutov. V prostředí parku Kamencové jezero se jel další díl poháru a zdejší trať skýtala mnohá překvapení, jako třeba písečnou pláž. Počasí bylo cyklokrosové, mlha a 3 °C udělaly z tratě blátivý tobogán.

Junior Lukáš Kunt opět dobře odstartoval, a od začátku se pohyboval na třetím místě, když se občas dotáhl až za záda druhého Martina Dejmka, ale ten tentokrát dokázal odolat tlaku a uhájil druhé místo. Lukáš Kunt (Remerx Merida Team Kolín) tak dosáhl podruhé na bronzovou pozici. Víkendové výsledky tak Lukášovi vynesly průběžně třetí příčku v hodnocení Českého poháru v cyklokrosu.⋌(mk)