V sobotní časovce se jela tři kola v celkové délce 13,5 km. Lukáš Kunt tento závod vyhrál před Jiřím Šormem a Jakubem Křikavou. V nedělním silničním závodě pak Lukáš dospurtoval v hromadném dojezdu na čtvrtém místě. Celkově se tak posunul na třetí místo celkového hodnocení českého poháru.
„Jsem rád že mi poslední závody v kategorii juniorů vyšly, v příštím roce již budu jezdit v elitní kategorii, a to bude asi trochu jiná liga. Ale moc se na to těším," řekl v cíli spokojený Lukáš Kunt.

Již druhý den se Lukáš postavil na start 1. závodu Českého poháru v cyklokrosu ve Slaném v kategorii elite vedle takových jmen jako je náš Radek Šimůnek nebo David van der Pool.

Závod se jel jako kategorie UCI C1, což přilákalo na start velké množství zahraničních závodníků.
Na start se postavila také jičínská bikerka Vendula Kuntová, a to například vedle několikanásobné mistryně světa Hanky Kupfernaglové, Nadji Heigel z Rakouska nebo české stálice Pavly Havlíkové. A závod se jí vydařil. Po bojovném výkonu si dojela pro sedmé místo. „Cítila jsem se kolo od kola lépe, je to můj první start v cyklokrosu, musím se ještě dostat do tempa, ale jsem spokojená," řekla v cíli Vendula.

Její bratr Lukáš Kunt, v elitní kategorii, jako začínající závodník, stál na startovní čáře až na konci závodního pole. Podařilo se mu však postupně dostat dopředu až na úroveň 20. místa. Pak si prošel menší krizí a v cíli byl klasifikován na 30 místě.

Lukáš Kunt na stupních vítězů.

„Start v této kategorii, to je úplně jiný level, vše je daleko rychlejší. Jelo se mi docela dobře, ale po 40 minutách mě normálně "vysekalo" a propadl jsem se asi o 10 pozic. Jsem ale opravdu spokojený, po dvou závodech o víkendu a startu ze zadní pozice to byl dobrý závod," řekl v cíli Lukáš.   (rmk)