Ten byl dříve aktivním hráčem FBK Jičín a nyní je trenérem mládeže a funkcionářem jičínského klubu. Ordinaci praktického lékaře má ovšem v Lomnici nad Popelkou.

Jak vzpomínáte na čas zhruba před osmi až šesti lety, kdy jste stál v brance FBK Jičín v Severovýchodní lize mužů? A jak jste se dostal k florbalu?
V roce 1998 jsem se šel poprvé podívat na florbal, který hráli kamarádi, pak jsem s nimi začal hrát a už jsem u toho zůstal. Z hráče v poli jsem se pak vypracoval až do brankoviště. V roce 2001 jsem se podílel spolu s Mírou Luštickým na vzniku oficiálního oddílu v Jičíně. Kvůli tehdy osmileté dceři jsem pak začal trénovat mládež.

Jak se za tu dobu proměnil florbal?
Rozvíjí se strašně rychle, výrazně stoupl i náročností v soutěžích, velmi se zvýšila rychlost a fyzická kondice hráčů.

Co říkáte na tu báječnou atmosféru v halách na domácím šampionátu, čekal jste to?
Tajně jsme v to s realizačním týmem doufali. V Ostravě to bylo zvládnuté perfektně, na propagaci se podílely školy, a i na zápasech, ve kterých nehráli Češi, se byly podívat tisíce diváků. V Praze jsme z toho měli trochu strach, ale finálový den vytvořili diváci i tam skvělou atmosféru, a trochu tak dojali hráče i pořadatele.

Jaká byla přesně vaše role lékaře u české reprezentace?
Začíná se přípravou akce, obstarávám třeba i jídelníček hráčů, v mezidobí se mnou hráči konzultují svůj zdravotní stav, svou regeneraci nebo třeba medikaci a léky, aby nevznikl nějaký problém na samotné vrcholné akci.

Musel jste řešit na mistrovství nějaké zranění?
Jedno vážnější bylo, Pavel Brus si natáhl vazy kolenního kloubu, nezahraje si kvůli tomu zřejmě 4 až 6 týdnů. Místo něho musel být povolán na MS náhradník Štěpán Slaný.

Neškodí florbalu před veřejností trochu nudné pravidelné vyvrcholení MS, když v semifinále hraje vždy jen čtveřice Švédsko, Finsko, Česko a Švýcarsko?
Špička se určitě rozšíří, Lotyši a Norové mohou překvapit už za dva roky na příštím mistrovství světa.

Neplánují se do budoucna třeba změny v systému MS?
Pokud vím, tak docela velká změna se chystá. V A skupině MS by mělo být 16 týmů a play off začne už od čtvrtfinále. Takže vznikne další prostor pro možná překvapení.

Myslíte, že florbal čeká ještě zářivější budoucnost? Už teď je prý podle počtu registrovaných hráčů druhým sportem v Česku. A roste i v mezinárodním měřítku. Dostane se brzy na olympiádu?
Přál bych si to, je to pro mě srdeční záležitost, díky rozšíření i ve světě by se to v blízké době mohlo povést. Petr Ježek