Nejvyšší kuželkářská soutěž žen zakončila svou podzimní část zápasy jedenáctého kola. Ozdobou byl duel kuželkářek SKK Jičín proti suverénovi soutěže, Slovanu Rosice.

Dres Rosic oblékají přední české reprezentantky a ty v Jičíně potvrdily svou kvalitu.

Jenže domácí tým se vybičoval k vynikajícímu výkonu a byl velkému favoritovi naprosto vyrovnaným soupeřem! Monika Hercíková proti nejlepší hráčce zápasu Lucii Vaverkové neztratila příliš 563:607. Marie Říhová dokonale otočila svůj zpočátku velmi nepříznivě se vyvíjející duel s Ivou Rosendorfovou na svou stranu 563:562. Stav zápasu tak byl 1:1.

V prostřední části to byla nádherná kuželkářská bitva a přetahovaná doslova o každou kuželku! Srdnatě bojující domácí kuželkářky v obou soubojích prostřední části porazili své soupeřky na shozené kuželky! Bohužel ale ne na body! Dana Viková po suverénní úvodní dráze další tři prohrála, z toho dvě v poměrně těsných koncovkách o pět kuželek.

Petra Abelová pak v nejkvalitnějším duelu dne ztratila klíčovou druhou dráhu po excelentní hře na obou stranách dokonce o jedinou kuželku 166:167. Natálie Topičová, která dobře zná zdejší dráhy z působení v dorosteneckém týmu SKK Jičín, předvedla skvělých 605 a Petra Abelová dokonce 606 shozených kuželek!

Po dvou třetinách zápasu svítilo na tabuli bohužel trochu kruté skóre 1:3 a Rosice držely náskok čtyřiceti kuželek. To pro rozjetý domácí tým nemusel být nepřekonatelný rozdíl, jak ukazovaly hned na úvodních drahách závěrečné části Lenka Vávrová s Nikolou Portyšovou. Rázem bylo manko Jičína pouhých osmnáct kuželek! Šedesát hodů před koncem dokonce jedenáct!

Krásná bitva dostávala do varu i publikum. Před závěrečnou dorážkou bylo dalších šest kuželek smazáno a lídr nejvyšší soutěže byl velmi blízko své první letošní porážky. Nikola Portyšová zvítězila nad Alenou Kantnerovou 572:557.

Lenka Vávrová dokonce získala skalp největší české kuželkářské ikony Naděždy Dobešové 557:549, ale právě Dobešová lepší závěrečnou dorážkou dokázala přeci jen uhájit náskok kuželkářek Rosic, které tak po nečekaně strhující bitvě uhájily svou dosavadní neporazitelnost rozdílem pouhých sedmnácti kuželek.

Oba celky pokořily hranici 3400 shozených kuželek. Pro letošek velmi oslabená sestava žen SKK Jičín zakončila podzimní část první ligy se ziskem sedmi bodů na deváté příčce.

Pokud by se jí podařilo uhájit i v druhé polovině soutěže, byl by to cenný úspěch. Tým to má rozhodně ve svých rukou! Na podzim hned několikrát překvapil velmi sympatickými výkony.

Dvě šestistovky hostů strhly kuželkářskou bitvu

V rámci jedenáctého kola první kuželkářské ligy mužů, které uzavíralo podzimní část soutěže, se kuželkáři SKK Jičín střetli se Slovanem Rosice. Duel byl přímým soubojem o postavení v horní polovině tabulky!

O skvělý úvod pro SKK Jičín se hned na úvodní dráze postaral benjamínek domácího celku Jaroslav Soukup ml., když shodil vynikajících 170 kuželek. Jičín tak vedl o osmnáct kuželek. Bohužel to bylo zároveň i naposledy v celém zápase.

Nevídaně vyrovnaná úvodní třetina zápasu skončila nakonec spravedlivou remízou nejen na body, ale i na celkově shozené kuželky!

Soukup uhájil výhru o jedinou kuželku 559:558, naopak mohutně finišujícímu Pavlu Loudovi jediná kuželka k zisku bodu scházela 588:589. Prostřední část zápasu nakonec rozhodla o jeho osudu. Domácí duo se snažilo, ale na výborně hrající hosty to tentokrát nestačilo. Jiří Drábek podlehl skvěle hrajícímu Janu Vařákovi 571:620 a Jan Ringel Ivo Fabíkovi 561:584. Stav 1:3 a ztráta 72 kuželek dostala domácí pod značný tlak.

Lukáš Vik sice přesvědčivě zdolal Jiřího Axmana st. 584:536, ale proti Jaroslavu Soukupovi předvedl druhou šestistovku zápasu Jiří Axman ml. (564:600), a tak se jičínské dvojici podařilo stáhnout z náskoku Moravanů pouze dvanáct kuželek, což na zvrat nestačilo.

V dresu domácích nikdo vyloženě nezklamal, ale ani výrazně nezazářil, a to tentokrát na velmi dobře hrající hosty nestačilo.
Jičín podlehl 2:6 a s vyrovnanou bilancí pěti výher, jedné remízy a pěti porážek přezimuje na osmé příčce tabulky.

S bodovým ziskem určitě může panovat spokojenost, vždyť od třetí příčky dělí tým pouhé tři body, naopak od těch sestupových bodů sedm.

(jk)