V tréninku zajel nejlepší čas 1:46,875 min. Brit Lawes na stroji Pami/GRC. V první řadě na startu ho doplnili Holanďan van Dijk (Yamaha), Brit Edwards (Mali Jawa) a čtvrtým měl být Nico Kehrer z Německa, který v nedělním warm upu havaroval a pro zranění nenastoupil.

Piloti HLM Teamu Libor a Martin Kameničtí (Mali Jawa) obsadili 10. resp. 13. pozici. Závodu se zúčastnil i mlázovický Leoš Valenta na stroji MuZ. Od startu se ujala vedení trojice van Dijk, Lawes, Edwards. Libor výborně odstartoval a v první zatáčce byl pátý, Martin desátý. Vedoucí trojice urputně bojovala, ve vedení se střídali Lawes s van Dijkem, Edwards se držel v těsném závěsu. Za nimi se ztrátou bojovala další skupina: Aschenbach, Hakvoort, Cairo, Johannes Kehrer, Lazzarini, van Buiten a oba Kameničtí. Vítězství po těsném souboji strhl na svou stranu Lawes před van Dijkem a Edwardsem. Libor porazil Martina na cílové čáře o 0,034 vteřiny a uhájil celkové sedmé místo, Martin dojel osmý. Valenta v sedmém kole z deseti odstoupil.

Celkové pořadí se dramaticky vyrovnalo: 1. van Dijk 78 bodů, 2. Lawes a Hakvoort oba 77, 4. Edwards 61, 5. Meiners 40, 6. van Buiten 37, 7. van de Beek 36, 8. L. Kamenický 35, 9. N. Kehrer a Tallkvist oba 29, 11. M. Kamenický 28. Další závod se jede o víkendu v italském Magione. Milan Rejman