Testování závodních speciálů pak proběhne 22. dubna na závodišti v Humpolci. Letošní kalendář Mezinárodního mistrovství ČR čítá sedm závodů. Začíná se 22.- 24. dubna v Humpolci.

Druhým závodem je 6. – 8. května Nová Paka. Následují Přerov, Poříčí nad Sázavou, rakouský Hollabrunn, Dolní Bousov a Sedlčany uzavřou mistrovskou sezónu počátkem října.

V mistrovství Evropy je letos na programu devět závodů. První se koná až koncem května v Seelowě. Na něj o týden později naváže nový závod v litevském Vilkycialu. V tradičních termínech – koncem června se jede v Matschenbergu a počátkem července (1. – 3. 7.) v Nové Pace. Nešťasným řešením je, že se v termínu packého závodu jede prakticky v jednom regionu také mezinárodní Rally Bohemia. Evropa pokračuje koncem července v St. Georges a v srpnu budou autokrosaři bojovat v Přerově a v Nyirádu. Závěrečné dva závody se jedou v září v italské Maggioře a ve francouzském Saint Igny.

Podle zprávy Off-roadové komise na stránkách Autoklubu ČR byli do reprezentace České republiky nominováni tito jezdci:
Junior buggy: Fučík, A. Prokop, D. Prokop, Vaněk. Touring Autocross: Fejfar, Fučík, Samohýl, Výborný. Buggy 1600: Nikodém, Nosálek, Sekanina, Tříska. Super Buggy: Bartoš, Hošek, Kubíček, Jordák, Vaculík.   Pavel Vydra