Jen v březnu skončila s běžkařskou sezonou, ve které se umístila v krajském poháru Královéhradeckého kraje na celkovém třetím místě, už začala s přípravou na závody horských kol.

Jako každý rok závodila všestranná sportovkyně Eliška Peterková v závodech Rock Machine Hradeckého poháru, kde se jedná o seriál deseti závodů, a to od 19. dubna až do 6. září. Tento seriál po loňském čtvrtém místě letos Eliška vyhrála. Dále jezdila SpinFit dětské MTB. V tomto seriálu osmi závodů na Liberecku a v okolí Prahy se umístila na celkovém třetím místě. Poté absolvovala dva závody Bike clinic Cupu na náročné trati v Liberci v lyžařském Vesci, které s přehledem vyhrála. A ovládla i závod ze seriálu Kola pro život, který se konal ve Vrchlabí. Dále závodila v atletice za Dětské centrum v Ostroměři, kde si během sezóny zlepšila své osobní rekordy a umísťovala se v popředí výsledkových listin.

Zúčastnila se také dvou závodů na kolečkových lyžích, ve Vrchlabí v silné konkurenci skončila na druhém místě a v Lázních Bělohradu na prvním ročníku Lázeňské lyže vyhrála, když byla jediná na startu v kategorii dorostenek.

Počátkem září se také rozběhl seriál podzimních krosů Královéhradeckého krajského poháru, kde se ze šesti závodů započítávají dva nejlepší výledky.

Zde Eliška figuruje na průběžném třetím místě před seriálem osmi závodů na běžkách, ze kterých se započítává nejlepších pět výsledků. V současné době intenzivně trénuje na kolečkových lyžích a vyhlíží tréninky na sněhu.  

(lp)