Pouze ve vybraných soutěžích se letos objeví legendární posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. Po úvodním startu při Historic Rally Vltava v Klatovech se přihlásili rovněž na další soutěž mistrovství České republiky historických vozů Rally Český Krumlov, která se jela již po pětačtyřicáté. Zmiňovaní závodníci se svými starty na jihu Čech blíží dvacítce.

Tratě bývají na Českokrumlovsku tradičně obtížné a ani letos nechyběly úseky jako Malonty, Ján, Rožmitál nebo Kohout. Celkem 150 kilometrů erzet. Mezi historickými vozy se na start postavilo třiatřicet posádek, z nichž šestadvacet dorazilo až na cílovou rampu.

Nechyběli mezi nimi ani Štolfa s Hawlem a se svým výsledkem musí být spokojeni. „Přestože auto fungovalo bez závad, motor nedisponuje oproti konkurenci velkým výkonem. Takže do kopce to moc nejede, ale o to více to Jindra vždy podrží z kopce a zvláště na uskákaném asfaltu. Drží perfektně stopu a tady se nám na soupeře daří najet potřebné vteřiny," přibližuje cestu za špičkovým výsledkem Zdeněk Hawel.

Celkově obsadili v absolutním pořadí mistrovství ČR vynikající šesté místo, když se svojí Škodou 130 L nestačili pouze na vozy s mnohem výkonnějšími motory.

Ve třídě E1 pak vystoupali na stříbrnou příčku z deseti odstartovaných. „Byla to nádherná, ale přetěžká soutěž. Bylo opět zážitkem sedět vedle Jindry třeba na hodně rozbitém asfaltu na Malontech nebo na erzetě Kohout. Také na Lipně, kde jsme jeli téměř tři kilometry na plnou pětku. To naše auto dělalo pod Jindrovým vedením doslova „baletku."

Základem pro takový úspěch je kvalitní příprava vozu, kterou provádí sám jezdec Jindřich Štolfa ve své garáži v Levínské Olešnici u Nové Paky. Jeho zkušenosti ze startů za tovární tým jsou patrné i v technických schopnostech.

Poděkování za spolupráci si zaslouží doprovodný tým Autodílna Juřena a sponzoři PŠ Car Mělník a Legendy 2017.

Červenobílou škodu 130 L bude letos ještě možné vidět v akci při Star Barum rally, Rally Jeseníky a Rally Vsetín.

Celkově patří posádce Štolfa – Hawel v mistrovství České republiky historiků osmé místo v kategorii 4 a třetí ve třídě E1.

Pořadí třídy E1: 1. Michálek – Maryška (Suziki Swift Gti), 2. Štolfa – Hawel (Škoda 130 L), 3. Farník – Zuzánek (Škoda Favorit), 4. Fazekaš – Fazekaš (Škoda Favorit), 5. Jun – Jun (Suzuki Swift GTi).

(pv)