Neměli co ztratit, jakýkoliv bodový zisk by byl opravdovou kuželkářskou senzací. V samotném zápase bohužel Jičín výrazně zaostal za svými domácími výkony a Sokol Husovice tak ani nepotřeboval zopakovat výborný výkon z minulého utkání. Hosté z Jičína od úvodu nijak nezazářili a tahali za kratší provaz. Jan Bína i Lukáš Vik sice předvedli po jedné vynikající dráze 169, respektive 167, ale na těch dalších se jim nepodařilo prolomit hranici 140 shozených kuželek a odešli tak poraženi shodně 1:3.

Jan Bína díky mohutnému finiši sice dokázal porazit v součtu o 15 kuželek více než jeho soupeř (579:564), ale na bod přes nejlepší výkon na straně SKK Jičín nedosáhl. V prostřední části vybojoval bod Pavel Kaan vítězstvím 561:545 nad střídající dvojicí domácích hráčů, ale letos stále se trápící Ladislav Beránek výrazně podlehl. Jičín tedy nabral další ztrátu.

Do finiše šli domácí s vedením 3:1 o 74 kuželek. To v koncovce ještě navýšili na 7:1 a 134 kuželek. Jičín však nemusí smutnit, z Husovic budou těžko vozit body i daleko zkušenější a favorizovanější prvoligové celky. Naopak hráči SKK se již plně koncentrují na sobotní duel s Moravskou Slávií Brno, který bude pro oba týmy ze druhé poloviny tabulky jedním z klíčových v podzimní části soutěže.

Hráči Brna se letos vyloženě trápí a vůbec se nemohou vyrovnat s novými drahami na své zrekonstruované kuželně. Domácí neúspěchy se pak odrážejí i na jejich sebevědomí venku, kde na své soupeře ztrácejí. Tým SKK Jičín se tak poprvé představí v roli poměrně jasného favorita. Utkání je na programu v sobotu 31. října od 14 hodin.    (jk)

Jubilejní 40. ročník turnaje neregistrovaných již brzy!

Jičín – Právě v těchto dnech probíhají na kuželně V lipách poslední přípravy na 40. ročník populárního turnaje neregistrovaných čtyřčlenných družstev. Ten je největším svého druhu v České republice! Jubilejní klání bude rozehráno úvodními zápasy již v pondělí 9. a hned v pátek 13. listopadu jsou na programu tři zápasy první ligy. Uvidíme tedy, jak toto datum ovlivní jednotlivé hráče. Propozice a kompletní rozlosování naleznete na stránkách www.skkjicin.cz v sekci neregistrovaní.

Úvodní program turnaje: Pondělí 9. listopadu: Loupežníci Kbelnice – Projekce (17.00), Nádražáci – ČD Jičín (17.00), Propr Křinec – Tatra Jičín (18.45), Věznice Valdice – KK Bílá Voda (18.45). Pátek 13. listopadu: Cerea Ostroměř – Šutr Man (16.30), Tespo Hořice (18.15) – Rento-Holba, JVZ Elektro A – Brada (20.00).    (jji)