V první třetině se z vítězství radovaly hostující hráčky. Moravcová sice proti hostující Dobešové uhrála dvě dráhy, ale v celkovém součtu prohrála o 30 kuželek. Kvalitní souboj domácí Hrdinové s Vaverkovou rozhodla ve prospěch rosické hráčky až poslední dráha. Po první třetině vedly Rosice 2:0 o 43 kuželek.

V prostřední třetině zazářila náchodská dorostenka Boučková, která jasně porazila Topičovou. Nedařilo se ale Šimůnkové ani střídající Brožkové. Hostující Rosendorfová získala bod pro Rosice již po třech drahách. Po dvou třetinách vedly Rosice 3:1 o 22 kuželek, takže o vítězi ještě nebylo rozhodnuto.

Závěrečná část přinesla dva jednoznačné zápasy. Domácí Cvejnová porazila Axmanovou, a Kantnerová totéž provedla s novou náchodskou posilou Portyšovou. Po třech drahách tak měly Rosice jistotu minimálně jednoho bodu a k zisku druhého bodu potřebovaly udržet náskok 17 kuželek. To se jim podařilo, když poslední dráhy skončily v obou případech nerozhodně.

Náchod sice prohrál 2:6 o 17 kuželek, ale byl největšímu favoritu ligy důstojným soupeřem.

Primátor Náchod – Slovan Rosice 2:6 (3275:3292)

Sestavy a výkony Náchod – Rosice: Moravcová 534 – Dobešová 564, Hrdinová 574 – Vaverková 587, Šimůnková + Brožková 508 – Rosendorfová 539, Boučková 575 – Topičová 523, Cvejnová 554 – Axmanová 520, Portyšová 530 – Kantnerová 559.

Další výsledky 1. kola:
Jičín – Blansko 4:4, Duchcov – Zlín 2:6, Slavia Praha – Rokycany 7:1, České Budějovice – Konstruktiva Praha 5:3, Zábřeh – Přerov 1:7. (dou, ir)