Vítězem mužské části se stal na vlastní kuželně letošní mistr republiky, SKK Náchod. Nejlepší mezi ženami je ČKD Blansko.

Blanenské ženy vyprovodily své soupeřky, jak v semifinále SKK Jičín, tak ve finále Spartak Přerov, s „kanárem". Můžeme si ale všimnout, že v obou případech to bylo po ne zcela vynikajících výkonech. Bronzové medaile si zajistil SKK Jičín, když porazil Lokomotivu Ústí nad Labem, semifinálového soupeře Spartaku Přerov.

Tým SKK Jičín tak navázal po loňské čtvrté příčce na pět medailových pohárových sezon dalším cenným kovem a ziskem bronzových medailí tak rozšířil sbírku ze sedmi pohárových ročníků na jedno zlato, tři stříbra a dva bronzy. Ani jednou za sedm let nechyběl v nejlepší čtveřici týmů a takovouto bilancí se nemůže chlubit žádný český celek! Pozdní termín letošního finálového turnaje měl vliv na hodnotu výkonů, které zaostávaly za těmi ligovými.

Přestože tomu semifinálový výsledek zdaleka neodpovídá, svedl Jičín s Blanskem velkou bitvu, kterou rozhodovaly až samotné koncovky jednotlivých soubojů.

V boji o 3. příčku hrál Jičín jako pokropený živou vodou, dosáhl nejlepšího výkonu finálového turnaje, když svůj semifinálový nához překonal o více než sto kuželek! Petra Abelová s velkou převahou přehrála Březinovou 533:490 a Martina Hrdinová v nejkvalitnějším souboji utkání Terezu Ostrčilovou 563:538! Za výrazného vedení tak v závěru pohodě kontrolovaly vedení Marie Kolářová, která podlehla 510:527 Balzerové a Dana Viková, která naopak výhrou 523:515 stanovila výsledek boje o bronzové medaile na 5:1 (2129:2070).

Semifinále: Jičín – Blansko 0:6 (2022:2066). Finále: Přerov – Blansko 0:6 (2000:2095).
Jičín tak ke čtvrté příčce z nejvyšší soutěže přidává třetí místo z Poháru. Tím v obou případech vylepšuje své loňské pozice a opět potvrzuje svou příslušnost k absolutní české špičce. ⋌Jiří Kapucián